Спеціальна частина роботи
Невід'ємною частиною бакалаврської роботи на сам перед являється демонстрація умінь студента, які він отримав за 4 роки навчання в університеті. А саме робота з такими програмними продуктами фірми ESRI як: ArcGISOnline та ArcGIS 10.1. Які були невід'ємною частиною дослідження радіаційного фону Харківської області.
Для візуалізації усього проекту була створена інтерактивна карта у програмному забезпеченні: ArcGISOnline та перенесена і прив'язана за координатами у програмному забезпеченні: ArcGIS 10.1
Весь алгоритм створення карти наведений нижче.
Створення карти для Веб-ГІС
Заходимо на сайт: www.arcgis.com, на якому здійснюємо вхід в свій обліковий запис. (рис.2.1).

Рисунок 2.1 - Вхід до облікового запису
У нашому обліковому записі вибираємо «Карта» (рис.2.2).

Рисунок 2.2 - Створення карти
Після натискаємо «Новакарта» (рис.2.3) далі вибираємо «Базовакарта» > «Виберіть базову карту» > «OpenStreetMap»(рис.2.4)

Рисунок 2.3 - Створення нової карти

Рисунок 2.4 - Відкриття карти вулиць
ArcGISOnline пропонує нам десять базових карт які вже базуються на серверах, ми вибираємо саме карту вулиць, так як вона є актуальною в порівнянні з іншими базовими картами саме для нашого проекту, так як на карті відображені стратегічно важливі будівлі та назва вулиць на яких вони розташувалися. Знаходимо на карті місто Харків, Вибираємо «Додати» > «Додати шар приміток до карти»(рис.2.5)

Рисунок 2.5 - Додавання шару приміток до карти
Виконавши попередній крок з'явиться діалогове вікно «Додати шар приміток до карти» У ньому вводимо ім'я і вибираємо потрібний нам шаблон і натискаємо «Створити» (рис.2.6)

Рисунок 2.6 - Створення шаблону
Зліва вибираємо «Вода» (нам підійде будь-який з запропонованих варіантів) > наносимо пару лінії на будівлях > у діалоговому вікні, натискаємо «Закрити»(рис.2.7)
Так наносимо кілька об'єктів для прив'язки до координатної системі.

Рисунок 2.7 - Прив'язка до координатної сітки
Далі вибираємо «Зберегти» > «Зберегти як» У вікні вводимо ім'я та теги > зберігаємо карту натисканням на «Зберегти»
Далі заходимо в «Мій профіль» і вибираємо «Мої ресурси»
В «Моїх ресурсах» вибираємо створену нами карту > «Відкрити в ArcGISforDesktop» (рис.2.8)

Рисунок 2.8 - Відкриття карти в ArcGISforDesktop
Наша карта зберігається в завантаженнях > натискаємо «Відкрити» за допомогою ArcGIS 10.1 і тепер можемо приступати до основної роботи, а саме до нанесення точок вимірів радіації на карті міста Харкова.