Шляхи підвищення рівня та якості обслуговування

Нічний клуб категорії «люкс» має найвищий рівень обслуговування, основною характеристикою якого є професійний рівень обслуговуючого персоналу.

Але підвищення рівня обслуговування неможливо без згуртованості команди фахівців, що турбуються про імідж свого підприємства, як результат професійного, творчого підходу до справи. Підготовка висококваліфікованих фахівців для підприємств громадського харчування повинна здійснюватись на підставі програм сучасного реформування галузі, новітніх технологій, комп'ютерної грамоти, вивчення іноземних мов, проходження практики з можливістю виїзду на стажування у зарубіжні країни [17].

Розвиток персоналу підприємства - один з напрямів інноваційного розвитку підприємства в цілому. Нові технології в сфері управління персоналом мобілізують працівників до досягнення певної мети, покращують соціально-психологічний клімат у колективі, сприяють більш повному використанню потенціалу працівників, а отже, забезпечують стабільність та прибутковість діяльності підприємства.

Після відвідування ресторану людина залишається задоволена або незадоволена закладом. Причини незадоволення можуть мати різний характер: не сподобався інтер'єр або страви, низька культура обслуговування.

Тому основним завданням керівництва будь-якого закладу ресторанного господарства є забезпечення надання високоякісних послуг та пошук шляхів їх покращення.

Важливим фактором успішного функціонування закладу є освітньо-кваліфікаційний рівень персоналу:

  • - кваліфікація та практичний досвід керівництва;
  • - знання особливостей технологій приготування, гарнірування та подачі страв, виконання страв під замовлення;
  • - знання особливостей страв іноземних кухонь;
  • - знання і дотримання правил міжнародного етикету, техніки і специфіки обслуговування, володіння декількома іноземними мовами (у межах своєї діяльності);
  • - сприяння керівництва щодо підвищення кваліфікації робочого персоналу.

Формування певної корпоративної культури підприємства допомагає згуртувати працівників, сформувати у них відчуття приналежності до певної групи, виховати гордість за організацію, встановити певні правила поведінки. Запорука успіху та розвитку клубу - якісна продукція та висока культура надання послуг. Головний чинник того, чи вшанує клієнт своїми відвідинами клуб ще раз чи ні, є відмінне або незадовільне його обслуговування. Увагу гостя можна привернути гарною рекламою, вишуканим інтер'єром, різноманітністю меню, але вдруге він приходить завдяки професійній роботі персоналу та високій культурі обслуговування [18].

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >