Екологічні статті в газеті «Вгору»

«Чому горить ліс» авторМихайло Підгайний (від 16.08.13). Аналітична екопублікація на тему критичності ситуації з пожежами у лісових масивах Херсонщини. Ідея: ґрунтовно розібратися в причинах, наслідках пожеж, виявити тенденції та можливі шляхи вирішення. Заголовок матеріал має простий та зрозумілий, повністю відповідає темі. Питання дуже актуальне, пересічні громадяни прагнуть зрозуміти його, розібратися. Автор прагне зацікавити громаду, подолати існуючу байдужість, викликати реакцію в уповноважених службах.

Автором виступає старший науковий співробітник науково-природознавчого відділу Херсонського обласного краєзнавчого музею. Ситуацію проаналізовано впродовж останніх років, виділено основні небезпечні фактори та причини пожеж. Автор детально розтлумачує читачеві, чому і як виникають небезпечні ситуації в лісах, звертається до досвіду інших держав.

«Золоті піски Таврійської Гілеї» автор Лада Чемерис (від 7.08.13). Аналітичний коментар на екологічну тему масового видобутку піску в області. Ідея матеріалу полягає в фаховій оцінці цього явища. Автор використовує метод інтерв'ю, спілкується з в.о. завідувачем кафедри ботаніки ХДУ, доктором біологічних наук, професором І. Мойсеєнком. Головне завдання - виявити можливі наслідки неконтрольованого видобутку піску. Робиться висновок про те, що для надання будь-яких оцінок перш за все необхідно провести ґрунтовне наукове дослідження земель, а вже потім починати регулювання видобутку.

«Хто розгребе сміття?» автор Артем Прохоров (від 20.06.13). Аналітична стаття на тему організації несанкціонованого сміттєзвалища під вікнами жителів Цюрупинська. Автор має на меті дослідити ситуацію, що призводить до підвищення екологічної небезпеки. Заголовок ставить головне питання усього матеріалу, привертає увагу читача, вдалий, цікавий і зрозумілий.

Актуальність теми: вже п'ятдесят років громада потерпає від забруднення побутовими відходами. Останнім часом, коли стало відомо про фінансові махінації, люди почали обурюватися такою нахабністю, безвідповідальністю комунальних служб та керівників району.

Джерела інформації, які використав журналіст: власне розслідування, дослідження питання протягом тривалого часу, свідчення жителів, представників громадських організацій, офіційні документи, що надано прокуратурою, адміністраціює міста.

«Островок безопасности» автор Вікторія Глебова (від 12.11.13). Жанр: інформаційна замітка. Тема:тваринне життя в Біосферному заповіднику «Асканія-Нова». Автор розповідає про початок сезонної міграції птахів, які прилітають до заповідника. Окреслюється, що саме там найнебезпечніше місце для перепочинку птахів. Хоча лише території «Асканії» недостатньо для захисту і збереження тваринного світу. Джерела, що використані в матеріалі: свідчення фахівців заповідника, власні спостереження автора. Заголовок використано простий, короткий, але дуже влучний і цікавий.

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >