Характеристика дефектів олійних культур

Дефекти насіння арахісу, кунжуту і пальмісти.

Насіння підгнивше -- на поверхні і на розрізі мають плями темного кольору, що утворилися в результаті життєдіяльності гнильних бактерій.

Пліснявіння -- на поверхні або в глибині уражені плісенню, яку видно неозброєним оком.

Пророслі -- з наявністю паростка, що надає гіркого смаку.

Роз'їдені сільськогосподарськими шкідниками -- мають сліди їх життєдіяльності з наявністю або без наявності живих або мертвих шкідників.

Биті -- частини насіння розміром менше половини.

Згірклі -- насіння, смак якого змінився в результаті псування жирів і білкових речовин. Часто згірклому смаку супутній підвищений вміст вільних жирних кислот.

Недорозвинені -- зморщені, худосочні.

Обвуглені -- зіпсовані в результаті порушення режимів сушки. Роздавлені -- піддавалися механічній дії.

Зіпсовані в результаті самозігрівання -- в результаті розкладання жиру і білкових речовин мають неприємний запах і змінений колір.

Аналогічні дефекти зустрічаються в копрі, макусі та шроті.

Підвищена вологість веде до псування товару. В результаті утворення і життєдіяльності пліснявих грибків можуть з'явитися сторонні присмаки, затхлий запах і запах цвілі (на відміну від запаху комори, який при ретельному провітрюванні зникає, вказаний вище запах -- стійкий). Продукти можуть згіркнути в результаті окислення жиру і білкових речовин.

До сміттєвих домішок відносяться: мінеральні -- земля, глина, пісок, пил, камінчики та ін.; органічні -- вугілля, тріски, плодові оболонки, шматочки стебел, листя (у кунжутному -- також насіння дикорослих і культурних рослин, зокрема, олійних, частини плодової коробочки, стручки і суха оболонка, в арахісі -- насіння підгнивше, що запліснявіло, обвуглилося з явно зіпсованим ядром).

До олійних домішок відносяться: в кунжутному насінні -- зіпсоване самозігріванням або сушкою; що обвуглилося, підгнивше, запліснявіле, пошкоджене шкідниками, недорозвинене, бите і проросле; в арахісі -- насіння, роз'їдене шкідниками; недорозвинене, роздавлене, проросле, пошкоджене самозігріванням.

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >