Особливості товарознавчої експертизи яєць і яєчних товарів

Особливості приймання. Приймання яєць за кількістю та якістю проводиться на складах отримувачем протягом 24 годин. Приймання яєчних продуктів за кількістю проводиться отримувачем протягом 72 годин.

Відвантаження дієтичних яєць повинно проводитись з таким розрахунком, щоб вони надійшли до отримувача не пізніше 3 діб до закінчення терміну, встановленого для їх реалізації. При відсутності хіміко-бактеріологічних аналізів яєчних продуктів строк приймання їх продовжується на час, необхідний для проведення аналізу.

Оптові торгові підприємства (організації) можуть проводити 100 % розсортування яєць, отриманих від постачальника (відправника) з вищими проти стандартів і технічних умов відходами і невідповідним сортуванням. У цих випадках терміни приймання відповідно продовжуються.

Якість яєць і яєчних продуктів посвідчується такими документами: яєць -- посвідченням про якість і ветеринарним свідоцтвом, яке видається відправником; яєчних продуктів -- хіміко-бактеріологічним аналізом, який проводить виробник.

Відбір проб

При прийманні яєць в кожній категорії допускається не більше 6 % яєць, які за масою відносяться до нижчої категорії. Відхилення від мінімальної маси одного яйця для даної категорії не повинно перевищувати 1 г.

Для перевірки відповідності якості курячих харчових яєць вимогам діючого стандарту від партії яєць проводять вибірку у відповідності з кількістю транспортних одиниць. Пошкоджені пакувальні одиниці у вибірку не включають. Яйця в пошкоджених пакувальних одиницях піддають 100 % розсортуванню. Наявність в партії яєць з пошкодженою незабрудненою шкаралупою без ознак витікання ("насічка", "м'ятий бік") не є підставою для бракування партії. В цьому випадку партію приймають за фактичними отриманими результатами досліджень.

Яйця, які не відповідають вимогам діючого стандарту, прийманню не підлягають. Партія, яка постачається в межах області та містить більше 6 % яєць, які за масою відносяться до нижчої категорії, прийманню не підлягає. При міжобласному постачанні таку партію приймають за відповідною нижчою категорією.

Для проведення досліджень з кожної прокладки відібраних пакувальних одиниць відбирають яйця згідно зі стандартом. Чистоту шкаралупи відібраних яєць перевіряють візуально (ДСТУ 5028:2008).

Яєчний порошок приймають партіями. Для перевірки відповідності пакування і маркування вимогам стандарту від партії відбирають не менше 10 % пакувальних одиниць (бочок, барабанів, мішків або ящиків). Для перевірки відповідності якості від партії відбирають вибірку. З різних місць партії порошку, фасованого в банки або пакети, відбирають в вибірку три групові пакувальні одиниці. При отриманні незадовільних результатів проводять повторні аналізи на подвоєній вибірці від тієї ж партії. Результати повторних аналізів розповсюджуються на всю партію. З різних місць кожної відібраної в вибірку пакувальної одиниці відбирають стерильним щупом не менше трьох точкових проб у рівних кількостях. Маса проби, відібраної з кожної транспортної одиниці, повинна бути 0,2 кг. Об'єднану пробу ділять на дві рівні частини, які розміщують в чисті, стерильні скляні банки з притертими пробками або поліетиленові пакети. Одну частину направляють до лабораторії для дослідження, другу пломбують, етикетують і зберігають один місяць при температурі не вище 20 °С і відносній вологості повітря 65-75 % для контрольної перевірки якості (ГОСТ 2858-82).

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >