ПРИЛАДИ ФЕРОДИНАМІЧНОЇ СИСТЕМИ

Призначення, схеми включення й принцип дії - ті ж, що й в ЕД - приладів. Як видно з мал. 7, конструктивне розходження полягає в тім, що з метою посилення електромагнітного поля нерухомої котушки, вона постачена магнитопроводом з листової складальної електротехнічної сталі. За аналогією з МЕ - приладами, магнитопровід постачений наконечниками й - для зменшення магнітного опору - сердечником, так що для рухомої котушки забезпечується рівномірний повітряний зазор.

За рахунок зазначених заходів обертаючий момент ФД - приладів істотно збільшений, а вся магнітна система виявляється екранованою від дії зовнішніх магнітних полів, які можуть виникати на енергоємних підприємствах, особливо в місцях розташування приладових щитів. Тому найчастіше ФД - прилади застосовуються, як щитові прилади для вертикального розташування. Через порівняно великий обертаючого моменту ФД - прилади стійкі до тряски й вібрацій й успішно застосовуються на залізничних, морських і повітряних транспортних засобах. Стрілка й шкала й інші індикатори ФД - приладів звичайно робляться добре видимими зі звичайної відстані від щита 1 - 2,5 м, за яким стежить технолог, керуючий виробничим процесом.

Принцип дії приладу феродинамічної системи

Рисунок 7 - Принцип дії приладу феродинамічної системи.

З іншого боку, наявність магнитопровода значно збільшує індуктивність нерухомої котушки, і тому частотний діапазон ФД - приладів істотно відрізняється від частотного діапазону ЕД - приладів.

Діапазони вимірювань діючих значень струму, напруги й активної потужності ті ж, що й в ЕД - приладах. Точність ФД - приладів нижче й не буває краще, ніж 0,5%. Частотний діапазон 0 Гц, 45 - 500 Гц. Власний опір ФД вольтметрів становить (100 - 2000) Ом. Велике значення обертаючого моменту дає можливість використати ФД механізм для побудови самописних приладів. Для цього на стрілці встановлюється пишучий інструмент (перо, чорнильниця), і в прилад вбудовується стрічкопротягувальний механізм, що переміщає паперову стрічку - діаграму.

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >