Типи роз'ємів оперативної пам'яті

На даний момент існує також кілька типів роз'ємів для установки оперативної пам'яті. Такі як: SIMM, DIMM, RIMM

SIMM (Single In line Memory Module - модуль пам'яті з одним рядом контактів) - модуль пам'яті, що вставляється в розєм, що затискає, крім комп'ютера використовується також у багатьох адаптерах, принтерах і інших пристроях. SIMM має контакти з двох сторін модуля, але усі вони з'єднані між собою, утворюючи як би один ряд контактів. Модулі SIMM бувають двох видів (30 і 72 pin) основне розходження в кількості контактів на модулі. Але 30 pin -ві модулі вже досить давно зняті з виробництва.

DIMM (Dual In line Memory Module - модуль пам'яті з двома рядами контактів) - модуль пам'яті, схожий на SIMM, але з роздільними контактами (172 pin тобто 2 x 84pin) контакти розташовані з 2х сторін, але гальванічно розділені на відміну від SIMM модулів, за рахунок чого збільшується розрядність або число банків пам'яті в модулі. Також застосовані роз'єми іншого типу ніж чим для модулів SIMM.

CELP (Card Egde Low Profile - невисока карта з ножовим роз'ємом на краю) - модуль зовнішньої кеш-пам'яті, зібраний на мікросхемах SRAM (асинхронний) або PB SRAM (синхронний). По зовнішньому вигляді схожий на 72-контактний SIMM, має ємність 256 або 512 кб.

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >