Роз'єми процесорів

Власне кажучи, процесор саме той пристрій, що робить всі обчислення і керує всіма контролерами. Тож як визначити який процесор ви зможете поставити в ту материнську плату, що вибрали. На даний момент існує досить багато типів розємів для установки процесора такі як Socket 7, Socket 370, Socket FC-PGA, Slot I, Slot A

Тип роз'ємну Socket-ZIF (Zero Input Force- уставляй не прикладаючи сил) конструктивно представляє пластиковий роз'єм з засувкою, що затискає, розташованої збоку корпуса розєму, призначеної для запобігання мимовільного випадання процесора. При установці процесора засувка повинна бути максимально піднята нагору.

Роз'єм Socket 7 - стандартний ZIF (Zero Input Force) - роз'ємом з 296 контактами, що використовується всіма процесорами класу Р5 - Intel Pentium, AMD K5 і K6, Cyrix 6x86 і 6x86MX і Centaur Technology IDT-C6.

Роз'єм Socket 8 - нестандартний ZIF має 387 контактів і несумісний з Socket 7, і призначений для установки в нього процесора класу Р6 - Pentium Pro. Тому що ядро процесора і кеш були об'єднані на одному кристалі то і форма його вийшла прямокутною а не квадратною як у Socket 7.

Роз'ємSocket 370- нестандартний ZIF несумісне ні з Socket 7, ні з Socket 8, призначений для установки в нього більш дешевого прототипу P6 Celeron, за винятком останньої моделі Celeron II, побудованої за технологією Coppermine. Роз'єм Socket FC-PGA(Flip Chip Pin Grid Array) зовні нагадує Socket 370. У відмінності від 370 на FC-PGA заводиться два харчування 1,5В и 1,6В, призначений для установки нього процесорів зроблених за технологією Coprmine.

Тип роз'єму Slot конструктивно представляє пластиковий роз'єм з двома рядами контактів, у нього вставляються процесори з ножовими роз'ємами. INTEL пішла на таке в зв'язку з тим, що для здешевлення вартості процесора кеш був винесений із кристала і став розташовуватися на платі процесора.

Тип розєму Slot I- призначений для установки в нього процесора P6 Pentium II ,Pentium III і процесора P6 Celeron Slot I.

Тип розєму Slot 2- відрізняється від Slot I по комерційних причинах, тому що в нього ставляться більш дорогі моделі процесорів Xeon, вартість яких у багато разу перевищує вартість процесорів Pentium II і Pentium III.

Тип розніманняSlot A- практично той же самий Slot I тільки перевернений навпаки, призначений для установки процесора Athlon від AMD.

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >