Дії в засаді

Засідка як один із способів розвідки застосовується перш за все для захоплення полонених, а також документів і зразків нового озброєння.

Найзручніше влаштовувати засідку у навмисно пошкоджених ліній зв'язку, проходів в загородах, на дорогах, стежках і інших об'єктах, де вірогідний рух одиночних солдатів, мотоциклів, автомобілів, бронетранспортерів і невеликих груп супротивника.

Позиція для засідки вибирається так, щоб вона не була видимою з боку руху супротивника, не мала демаскуючих ознак і в той же час забезпечувала раптове відкриття вогню і напад на супротивника для захоплення полоненого, документів і озброєння.

Солдат займає в засідці вказане йому місце, розчищає, якщо необхідно, місцевість для поліпшення умов спостереження і ведення вогню, готує до бою зброю і гранати, обладнав місце для стрілянини (вогняну позицію) і ретельно маскує його.

Зайнявши позицію, солдат нічим себе не виявляє, дотримує строгу дисципліну. Виділений спостерігач про наближення супротивника докладає своєму командирові встановленим сигналом.

Тут повинні виявлятися витримка, ініціатива і винахідливість кожного учасника засідки.

Дрібні групи і одиночні солдати і офіцери, наступні пішим порядком, раптовими діями захоплюються в полон. При цьому може використовуватися стрілецька зброя з приладами безшумної стрілянини.

Крупніші групи супротивника і окремі машини підпускаються на близьку відстань і знищуються вогнем. Що залишилися в живих солдати і офіцери супротивника захоплюються в полон.

При організації засідки передбачаються підгрупи нападу і вогняного забезпечення. Підгрупу нападу на супротивника зазвичай очолює командир відділення.

Якщо група супротивника складається з декількох в колоні машин, то в першу чергу відкривається вогонь по головній і останній машинах. Зупинившись, вони перекриють дорогу для останніх, що сприятиме повному знищенню супротивника. В цьому випадку по сигналу командира відкриває вогонь по супротивникові вся група. Потім підгрупа нападу швидко і рішуче під прикриттям вогню підгрупи забезпечення захоплює полонених, документи і зразки озброєння. Документи, виявлені при огляді убитих і машин, вилучаються. Умовні знаки (емблеми) на бойовій техніці супротивника запам'ятовуються або фотографуються.

Полонені і захоплені у супротивника документи, нові зразки озброєння і бойової техніки прямують командирові, що вислав розвідку, з вказівкою, де, коли і за яких обставин вони захоплені або знайдені. На захоплених документах забороняється робити які-небудь написи і позначки

ІІІ. Заключна частина

  • - 30 хвилин
  • 1. Підведення підсумків занять.
  • 2. Перевірка наявності спорядження
  • 3. Здійснення маршу в район школи
 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить