Вступ

Голодомор 1932-1933 років в Україні забрав життя мільйонів наших співвітчизників. Він став продовженням антиукраїнської політики попередніх років та супроводжувався терором проти національної творчої, наукової і технічної інтеліґенції, нищенням церкви та духовенства.

Тривалий час на тему Голодомору було накладено табу і про об'єктивний розгляд цієї трагедії йтися не могло. Такий стан речей зумовлений тим, що Україна перебувала у складі СРСР. З моменту набуття незалежності Українська держава почала робити все для того, щоб правда про злочин стала невід'ємною частиною національної пам'яті українського народу. 28 листопада 2006 року Верховна Рада України прийняла закон «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», яким визнала його актом геноциду українського народу.

Основні документи

Указом Президента України «Про додаткові заходи щодо увічнення пам'яті жертв політичних репресій та голодоморів в Україні» від 11 липня 2005 року Кабінету Міністрів України було доручено вирішити питання утворення Українського інституту національної пам'яті

Цим же Указом Службі безпеки України, Державному комітету архівів України надавати всіляке сприяння представникам громадських організацій, наукових установ та організацій, ученим у доступі в установленому порядку до відповідних архівних документів, що стосуються питань політичних репресій та голодоморів в Україні, а також опублікуванню таких документів.

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >