Національна книга пам'яті

Видання Національної книги пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні стало одним із найбільш вагомих результатів діяльності з дослідження Голодомору та вшанування пам'яті його жертв до 75-х роковин трагедії. Національна книга пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні складається із загальнонаціонального тому та 18 регіональних томів, Підготовка томів здійснювалася обласними (Київською міською) державними адміністраціями під керівництвом Українського інституту національної пам'яті.

Загальнонаціональний том розпочинається аналітичним розділом «Як це було», в якому на підставі всього комплексу документів проаналізовано історичні та правові аспекти Голодомору 1932 - 1933 років, наведено докази його зумисності та злочинної суті як геноциду українського народу.

Продовженням розділу є наступні підрозділи «Свідчення очевидців» та «Документи», у яких наводяться конкретні докази злочинної природи Голодомору.

Важливою частиною Зведеного тому є розділ «Територія Голодомору», у якому розкриваються особливості Голодомору в географічному вимірі. Тут наведено докази, що від Голодомору постраждали всі регіони тодішньої УСРР. Складовою частиною розділу є перелік встановлених населених пунктів, що постраждали від Голодомору. Перелік укладено на підставі матеріалів, до яких обласними державними адміністраціями включено архівні документи та опитування свідків. До переліку включено близько 13 500 населених пунктів.

Наступною структурною одиницею Зведеного тому є реєстр документів з тематики Голодомору із зазначенням архівів та інтернет-ресурсів, де можна ознайомитися із зазначеними документами.

Важливою складовою є «Хроніка» Голодомору із поденним описом подій від осені 1932 до літа 1933 років в Україні.

До окремого розділу включено вибрану бібліографію з тематики Голодомору, яка охоплює найважливіші праці, присвячені Голодомору 1932 - 1933 років в Україні.

Останнім розділом тому є «Фотодокументи», де розміщено тогочасних 140 фотографій. Наприкінці тому вміщено іменний та географічний покажчики.

Регіональні томи маюить єдину структуру, яка складається із трьох основних частин: Вступної статті, у якій дається історична характеристика Голодомору 1932 - 1933 років в регіонів, розділів «Мартиролог», «Документи», «Свідчення».

До томів Національної книги пам'яті включено імена 882510 мешканців України, що померли у голодні 1932-1933 роки. До Книги внесено понад 13, тис. населених пунктів, мешканці яких постраждали від Голодомору.

Український інститут національної пам'яті продовжує роботу зі створення електронної карти Голодомору, до якої заносяться дані томів Національної книги пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні.

голодомор репресія політичний україна

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >