Визнання Голодомору 1932-33 рр. законодавчими органами країн

Австралія

Сенат Австралії визнав Голодомор в Україні актом геноциду ще у своїй Заяві від 28.10.1993 р. з приводу 60-річчя Голодомору в Україні.

Сенат Парламенту Австралії ухвалив 31.10.2003 р. Резолюцію № 680, яка визнала події в Україні одним з найжахливіших проявів геноциду.

27 лютого ц.р. Парламент австралійського штату Вікторія ухвалив резолюцію, засуджуючу Голодомор 1932-33рр. в Україні як геноцид українського народу. У зазначеному документі міститься також підтримка ухвалення Генасамблеєю ООН резолюції, яка б визнавала Голодомор 1932-33рр. в Україні геноцидом українського народу.

Проект документу було внесено тіньовим Міністром (опозиційна Ліберальна партія Австралії) з питань планування, членом місцевого Парламенту, австралійцем українського походження М.Гаєм.

Зазначений проект резолюції одержав одностайну підтримку як опозиції, так і представників правлячої політичної сили. а також міноритарних партій (Національна партія та “зелені”). При цьому співдоповідач від правлячої Лейбористської партії Австралії М.Віней від імені уряду однозначно висловився на користь ухвалення резолюції, яка б засуджувала сталінський геноцид по відношенню до українського народу, “хоч зазвичай, згідно Конституції, питання зовнішньої політики і відносяться до прерогативи Федерального Парламенту”. Однак він підкреслив, що Федеральний Парламент Австралії вже виголосив аналогічну позицію щодо засудження Голодомору та його трактування, як геноциду українського народу. Депутати погодилися з думкою одного з промовців, що “якщо ми не вчимося у історії, ми будемо приречені повторювати помилки. Визнаючи те, що відбулося, ми, можливо, зможемо уникнути їх повторення”.

22 лютого 2008 року Палата Представників Парламенту Австралії ухвалила заяву, засуджуючу Голодомор 1932-33 рр. в Україні як геноцид українського народу. В зазначеному документі міститься також підтримка ухвалення Генасамблеєю ООН резолюції, яка б визнавала Голодомор 1932-33рр. в Україні геноцидом українського народу. Проект заяви було внесено членом Палати Представників Парламенту Австралії від правлячої Лейборитської партії М.Денбі, який очолює парламентський Підкомітет у закордонних справах Об'єднаного комітету у закордонних справах, обороні та торгівлі.

Враховуючи, що свого часу в Сенат Парламенту Австралії в своїй Резолюції № 680 від 30 жовтня 2003 року визнав Голодомор 1932-33 рр. в Україні одним з найжахливіших прикладів геноциду в історії людства. Австралія стала першою країною світу, обидві палати Парламенту якої визнали цей факт

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >