Акція-естафета «Незгасима свічка»

Міжнародний Координаційний Комітет Світового Конгресу Українців з відзначення 75-их роковин Голодомору (голова - С.Романів) ініціював міжнародну акцію «Незгасима свічка». Мета акції - донесення правди про Голодомор до міжнародної спільноти та об'єднання світового українства навколо вшанування пам'яті жертв геноциду Українського народу.

Символічна свічка передавалася українськими громадами упродовж 2008 р. як естафета з країни в країну, обійшовши всього близько 150 міст у 33 країнах світу. Акція розпочалася у квітні ц.р. в Австралії.

З 26 жовтня «Незгасима свічка» побувала у всіх регіонах України. 22 листопада Президент України передав цей незгасимий вогонь до Зали пам`яті нововідкритого Меморіалу.

У кожній з країн перебування свічки проводилися заходи по вшануванню пам'яті жертв Голодомору: богослужіння, скорботні ходи, круглі столи, конференції із залученням місцевих парламентарів, урядовців, представників ЗМІ тощо.

В усіх країнах, за винятком Росії та Білорусі, акція відбувалася публічно. У ряді держав українську ініціативу було підтримано на парламентському рівні, зокрема у Великій Британії, Еквадорі, Колумбії, Латвії, Литві, Польщі, Перу, США та Угорщині. Депутати парламентів Бельгії, Молдови, Румунії та Сербії, а також численні українські громадські об'єднання за кордоном оприлюднили звернення до керівництва своїх країн із закликом визнати Голодомор актом геноциду. Під час проведення акції Голодомор був визнаний актом геноциду регіональними та муніципальними органами ряду держав.

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >