Національна книга пам'яті

Національна книга пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років складається з 18 регіональних томів та зведеного тому.

Центральним елементом томів є мартирологи (поіменні списки), до яких включено дані про мешканців, які померли під час Голодомору (укладались на підставі даних книг реєстрації актів цивільного стану, а також свідчень очевидців). Всього до мартирологу занесено імена 882 510 осіб, що померли у 1932-1933 рр. Цей список не є вичерпним, робота з встановлення масштабів Голодомору триває.

У Зведеному томі на основі комплексу документів наведено докази зумисності Голодомору та злочинної суті як геноциду українського народу. Також вміщені свідчення очевидців та документи тих часів.

Важливою частиною Зведеного тому є розділ «Територія Голодомору», у якому наведено перелік населених пунктів (понад 13000), що постраждали від Голодомору.

Наступними розділами є реєстр документів Голодомору із зазначенням архівів та інтернет-ресурсів, де з цими документами можна ознайомитись, та «Хроніка» Голодомору із поденним описом подій осені 1932 - літа 1933 років. До окремого розділу включено вибрану бібліографію з тематики Голодомору, яка охоплює найважливіші опубліковані праці з дослідження Голодомору 1932-1933 років в Україні. Останнім розділом тому є «Фотодокументи» (140 світлин).

Регіональні томи створювались у 18 регіонах, що постраждали від Голодомору. Вони розпочинаються вступними статтями, у яких розкриваються особливості Голодомору 1932-1933 років в регіоні, а також містять місцеві документи та свідчення» очевидців.

Загалом у Книзі вміщено 6000 свідчень очевидців із 204 тисяч, зібраних за останні роки.

Проект реалізовувався за координації Українського інституту національної пам'яті під керівництвом академіка І. Юхновського.

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >