Слухання музики. Реве та стогне Дніпр широкий.

V. Розвиток зв'язного мовлення

 • 1. Запис деформованих речень
 • 2. Вільний диктант
 • 3. Запис твору - розповіді

VI. Підсумок уроку

На цьому уроці вчитель зробив велику підготовчу роботу перед написанням твору. Можна дійти висновку, що твори, написані з таким вступом обов'язково будуть багаті інформацією, а також буде присутній власний естетичний смак. На цьому уроці вчитель показав яскравий приклад нестандартного уроку.

Інтегровані уроки також займають спільне місце у ряді нетрадиційних форм проведення уроку. Саме така форма роботи займає щільне місце у сучасній методиці, бо саме завдяки цьому підвищується інтерес учнів до матеріалу, що вивчається, активізує їхню діяльність на уроках, прищеплює любов до навчання, збагачує світ дитини естетичною красою.

Інтеграція ( від латинського слова integer -повний, цілий) змісту шкільного предмета може бути повною або частковою. Цікаво, що характерною рисою початкової школи зарубіжних країн є навчання за інтегрованими курсами. Так, читання письмо, усне мовлення, об'єднанні в „мистецтво мовлення”.

Інтеграція - це нове явище у вітчизняній школі. Ще К.Д, Ушинський інтеграцією письма і читання вдалося створити аналітико-синтетичний метод навчання грамоти. У 60-х роках В.О. Сухомлинський проводив „Уроки мислення в природі”. Це одна з найбільш відомих прикладів інтеграції різних видів діяльності, об'єднаних однією метою. Сьогодні ідея інтеграції цікавить і хвилюють багатьох вчителів та вчених.

У початковій школі вже діють інтегровані курси.

Особливо продуктивне застосування інтеграційного підходу до формування й удосконалення у м.ш. мовленнєвої діяльності, яка в умовах початкового навчання відіграє провідну роль на всіх, без винятку уроках, однак найвиразніше виділяється на уроках рідної мови і мовлення та читання. Ці два предмети доцільно інтегрувати в один, під назвою „Рідне слово ”, тому що вони ґрунтуються на однакових дидактичних цілих, а також у їх основі лежать одні й ті ж види мовленнєвої діяльності.

Існують розходження між уроками інтегрованого змісту та уроками з використаннями зв'язків між предметами.

Є такі приклади сучасної інтеграції уроків:

1 клас

НавчанняОзнайомлення з навколишнім світом

грамотиМузика

Малювання

2 клас

Укр.Читання

мовамалювання

ознайомлення з навколишнім світом

музика

Я.і Україна

3-4 класи

Укр.укр.мова

читання малювання

я і Україна

музика

народознавство

етика

Можливості інтегрування предметів, що вивчаються необмежені. Щодо кількості уроків інтегрованого змісту, то чіткої відповіді немає.Це повністю залежить від майстерності вчителя. До них треба готуватись зрозуміти детально вивчивши програму.

Зараз ми б хотіли запропонувати деякі деталі з розробки інтегрованого уроку з укр. мови та труд.навч. Його можна використовувати майже при любій темі з закріплення у 1 класі та при темі з трудового навчання. Робота з папером. Виготовлення кораблика способом згинанням паперу.

І. Організаційна частина

ІІ.Оголошення теми уроку

- сьогодні ми вирушимо у морську мандрівку побуваємо в країні Рідної мови, зупинемося у країні. Трудового навчання. Почнемо мандрівку у м.Імільків. але треба підготуватися. У цьому місті живе багато букв і треба їх назвати.

А, В, Д, М, в, б, г

ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу

 • 1. Виготовлення кораблика
 • - У нас морська подорож, а на чому ми будемо мандрувати?
 • - Послухайте загадку і ви здогадаєтесь, яка відповідь на запитання: Ні сани, ні віз, а йде без коліс.
 • - Це корабель, зараз нам треба будемо його виготовляти.
 • 2. Гра. Зроби звукобуквенний аналіз слова.

Радити

Любов

Їда

 • 3. Відгадування ребуса
 • 4. Гра „Мовчанка”
 • 5. Виконування додаткових завдань

IV. Підсумок уроку.

Діти посвячуються в юнги. Одягають морські комірці.

Завдання уроку можна змінювати, додавати інші. Але основний сюжет має бути приблизно такий. І ми впевнені, що такий урок збагатить дітей естетичними смаками.

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >