Вплив комп’ютерних ігор на здоров’я людини


Вступ

комп'ютерний здоров'я ігроманія мобільний

Мета заходу:

Пізнавальна: повідомити новинки інформаційних технологій; показати всі плюси і мінуси комп'ютерних ігор,їх вплив на здоров'я людини; пояснити що таке ігроманія, як з нею боротися та як її попередити;

Виховна: формування у учнів власних індивідуальних поглядів на новітні інформаційні технології; формування власної відповідальності;

Розвиваюча: навчити контролювати свої емоції; покласти початок для розвитку волі;

Завдання заходу:формування інтересу до власного здоров'я, техніки; формування ціннісного ставлення до власного здоров'я; формувати погляди і переконання щодо комп'ютерних ігор; сформувати прагнення до самовдосконалення у сфері новітніх інформаційних технологій;

Форма проведення:бесіда;

Обладнання і наочність: комп'ютер або ноутбук.

Ми живемо в час небувалого злету інформаційних технологій. Ми отримуємо інформацію завжди, коли читаємо книжки, слухаємо радіо, дивимось телевізор, спілкуємося між собою. Завдяки технічному прогресу виникли нові засоби комунікації, тобто засоби спілкування, а разом з ними - і нові цінності. Першим проривом у цьому напрямку стала книга, пізніше - періодичні друковані видання, потім - телеграф, радіо, телебачення і, нарешті, Інтернет. Сьогодні світ заполонили комп'ютери.

Комп'ютери почали активно застосовуватися після Другої світової війни. До 1960 року в усьому світі використовувалося не більше 7 тис. комп'ютерів. У 1993 році настав історичний перелом, коли вперше обсяг виробництва персональних комп'ютерів перевищив обсяг виробництва легкових автомобілів і досяг 35,4 мільйона одиниць.

Де застосовується комп'ютер?

(В установах, банках, школах, лікарнях, у побуті.)

Які операції виконує сучасний комп'ютер?

(Сучасний комп'ютер пише музику і вірші, малює, грає у шахи, розмовляє.)

Наприкінці ХХ століття створюються комп'ютери, які вміщуються на долоні і дуже прості в користуванні. Нині найрозумніший комп'ютер в світі називається «Симулятор Землі». Його створили японські спеціалісти з м. Йокогама. За його допомогою моделюють процеси, які відбуваються на Землі, зокрема передбачають природні катастрофи.

Я на 99% впевнена що кожен з вас хоча б раз працював за комп'ютером, і бував у мережі Інтернет.

Число користувачів Інтернету в Україні щомісячно збільшується на 200 тис. Адже Інтернет - це оперативність. Дані тут оновлюються кожні 5-15 хвилин, що неможливо ні в яких інших засобах інформації.

Ви, мабуть, знаєте про існування електронних книг. У Франції створено книгу, зовні схожу на традиційну, але під її обкладинкою розміщено екран розміром 16 х 21 см. Електронну книгу можна покласти до сумки чи рюкзака, і працює вона на батарейках протягом 5 годин. Це водночас і книга, і бібліотека, і віртуальний книжковий магазин. Її пам'ять зберігає біля 30 книг по 500 сторінок кожна. Маючи мобільний телефон чи телефонну розетку, ви підключаєтеся до Інтернету і можете гуляти по віртуальному магазину, вибирати і замовляти книги. Досить провести по екрану пальцем, щоб підібрати книгу чи газету, збільшити розмір букв, знайти незрозуміле слово у словнику.

Останнє досягнення комп'ютерних технологій - „жива” книга. За допомогою комп'ютера можна не лише читати текст і переглядати малюнки, а й чути голоси персонажів, „оживляти” ілюстрації, грати у цікаві ігри. Навіть є такі електронні книжки-ігри, які надають можливість не тільки познайомитися з авторським варіантом твору, а й самому вплинути на хід сюжету.(наводимо приклади електронних книг)

Диспут на тему „Книга чи комп'ютер: в сучасному і майбутньому?”

 • 1. Що на вашу думку: книга чи комп'ютер є основним джерелом інформації в сучасному світі?
 • 2. Чи однаково важлива роль книги і комп'ютера в духовному розвитку людини?
 • 3. Як ви гадаєте, у майбутньому друкована книга залишиться чи її замінить комп'ютер?
 • 4. Чи можна бути освіченою людиною, якщо не знаєш комп'ютера?
 • 5. Чи можна бути сучасною людиною, якщо не читаєш книг?
 • 6. Чи потрібна бібліотека в майбутньому?
 • 7. Чи припускаєте ви виникнення нових носіїв інформації, які колись витіснять комп'ютер?

На сьогоднішній день основний принцип роботи з комп'ютером - самостійний пошук інформації. Для користувачів тут є свої плюси і мінуси. Позитивною є можливість самостійної праці. Користувачі навчаються орієнтуватися в мережевому просторі, відбирати потрібні документи з величезного інформаційного масиву. Але читання тексту з комп'ютера має багато незручностей: ви не бачите, скільки прочитали і чи багато ще залишилось, не можете перегорнути сторінки, щоб порівняти різні розділи книги або прочитати навмання обрані уривки. Не вийде захопити екран із собою в ліжко або на пляж. Екрани не можна колекціонувати і розставляти на полицях.

Дуже багато дітей та підлітків проводять майже весь свій вільний час у віртуальному світі, нехтуючи навчанням, друзями, здоров'ям. У них виникла нова форма залежності - комп'ютерна.

Давайте поговоримо про комп'ютерні ігри.

Перша комп'ютерна гра „Зоряні війни” вийшла у світ 1962 року. Її завдання полягало в тому, щоб відбити астероїди і напади ворожих космічних кораблів. Згодом було створено багато інших ігор. Це пригодницькі ігри, ігри-головоломки, стратегічні ігри та ігри „екшн”. Багато ігор імітують різні види спорту. Чимало з них здобули високу оцінку громадськості, оскільки вони дуже цікаві й допомагають у навчанні. Однак ігри „екшн”, як і ті, що їх називають „шутерами” (стрілялками), часто критикують через їхній агресивний характер. Зазвичай мета цих ігор - вибрати зброю і знищити всіх ворогів: людей та інших істот.

Стає дедалі популярнішим он-лайновий вид комп'ютерної гри.

Що особливого у он-лайн грі?

(Її персонажами керує не комп'ютер, а гравці, які через Інтернет одночасно беруть участь у грі. Їх можуть бути тисячі. Популярність таких забав пояснюється можливістю поспілкуватися з іншими. Гравці „розмовляють” один з одним і відчувають себе частиною всесвітньої родини.)

Які негативні наслідки комп'ютерних ігор?

(Багато ігор пропагують насильство, секс, брутальну мову. Спостерігається відставання у навчанні, брак живого спілкування. Проблеми зі здоров'ям, насамперед падає зір, болі в спині що призводять до більш тяжких захворювань, сидячий спосіб життя призводить до порушення обміну речовин і як наслідок цього до ожиріння.

У Японії вчені досліджували наслідки багатогодинного перебування дітей у віртуальному інформаційному просторі, зокрема під час багатогодинної комп'ютерної гри. Результати цих досліджень вражають:

 • · у дітей, які грають у комп'ютерні ігри, можуть виявлятися хронічні зміни у розвитку головного мозку;
 • · комп'ютерні ігри стимулюють лише ті частини головного мозку, які відповідають за зір та пересування і не допомагають у розвитку інших його важливих ділянок;
 • · у дітей, які довго грають у комп'ютерні ігри, не розвиваються лобні долі мозку, що відповідають за поведінку, тренування пам'яті, емоції, навчання. Ці частини мозку повинні розвиватися до досягнення дорослого віку.)

Назвіть правила яких треба дотримуватись маючи в приміщенні комп'ютер:

 • · комп'ютер потрібно розташовувати в кутку чи задньою стінкою до стіни;
 • · у приміщенні, де працює комп'ютер, необхідне щоденне вологе прибирання;
 • · до і після роботи на комп'ютері слід протирати екран спеціальними серветками;
 • · вважають, що наші зелені друзі - кактуси - також допомагають зменшити негативний вплив комп'ютера;
 • · під час грози обов'язково вимикайте комп'ютер;
 • · не забувайте частіше провітрювати кімнату.

Не можемо ми сьогодні не згадати і про мобільні телефони: їх користь і шкоду. Ми звикли ставитися до мобільного телефону як до цілком безпечної речі, тому й носимо його в кишені, сумочці чи на шиї. Виявляється, це дуже небезпечно. Не так давно відразу кілька фатальних випадків сталися внаслідок вибуху мобільних телефонів. Це шокувало мільйони їх власників. Ось деякі приклади таких випадків:

 • o У Китаї внаслідок вибуху мобільника загинув підліток, який мав звичку носити апарат у кишені сорочки.
 • o 59-річний каліфорнієць дістав опіків половини тіла внаслідок самозаймання мобільного телефону в його кишені.
 • o Ще одна американка постраждала від вибуху мобільника - обпечені обличчя і руки.
 • o Через займання акумулятора мобілки сталася пожежа в одній з московських квартир.
 • o У Дніпропетровську внаслідок самозаймання телефону, який був підключений до зарядного пристрою, загинуло подружжя.
 • o Кілька випадків вибуху мобільних телефонів зафіксовано в Київській області.
 • o А нещодавно в редакції газети „Експрес” (м. Львів) серед білого дня в одного з журналістів вибухнув мобільний телефон. А сталося ось що: мобільний, який годину тому було під'єднано до зарядного пристрою, раптом вибухнув. І таких випадків багато. Більшість з них трапляються саме вночі. Хоча в цей час заряджати апарат і справді зручно, задля безпеки потрібно змінити свої звички. Удень, принаймні, більше шансів вчасно зреагувати на ситуацію. Крім того, йдучи у сауну чи на пляж, залишайте мобільник удома. Ризик вибуху акумуляторного пристрою під впливом температури понад 30° збільшується втричі.

Чи знаєте ви про заходи безпеки з мобільними телефонами?

Ч Про заходи безпеки з мобілками говорять уже давно: краще носити апарат у спеціальних чохлах, аби уникнути контакту з тілом.

Ч Не варто класти його до кишені, особливо нагрудної.

Ч Зовсім неприпустимо носити телефон на шийному шнурочку, коли він звисає у ділянці сонячного сплетіння.

Ч Не можна залишати трубку заряджатися на легкозаймистих предметах (папір, килим) і не ставити телефон на зарядку вночі, адже більшість апаратів вибухає саме під час заряджання.

Ч А ще - не купуйте батареї невідомих виробників, які декларують величезну електричну ємність. Крім того, несумлінні виробники, аби здешевити свою продукцію, не обладнують її вмонтованими схемами захисту.

Недавні дослідження британських вчених підтвердили, що випромінювання мобільників і справді пришвидшує реакцію головного мозку, тому збільшується ризик розвитку онкологічних хвороб.

Вміння знаходити інформацію за допомогою комп'ютера - це справжнє мистецтво. І ним потрібно навчитися володіти. Адже діти повинні відрізнити потрібну інформацію від непотрібної, глибоку від поверхневої, корисну від беззмістовної та шкідливої. Досить часто діти обмежуються переглядом в комп'ютері детективів, бойовиків, фільмів жаху та трилерів, використовують його для сумнівних ігор. Але якщо забезпечити населення потрібними знаннями комп'ютера,то він стане не замінним помічником і другом. Навряд чи застереження медиків приведуть до того, що хтось відмовиться від цього зручного засобу спілкування. Адже для дітей - це оперативний зв'язок з батьками. Нині мобільний телефон дає можливість своєчасно повідомити батькам, що діти закінчили навчання, і взагалі де вони знаходяться на протязі дня. Правильне поводження та використання мобільного телефонна не убезпечить нас від нещасних випадків, та не застрахує від його крадіжки, але зробить наше життя більш комфортним.

Інформаційні технології безперечно покращують наше життя та роблять його комфортнішим. Але у гонці за усім новим не треба забувати звичні нам речі, такі як живе спілкування, ігри на повітрі, паперові книжки, які можна колекціонувати на полицях, та листування через пошту.

Бажаю вам усім щоб комп'ютер став вашим другом і помічником, і ви отримували від користування ним лише користь, і ніякої шкоди.