Ротаційні віскозиметри

З різноманіття конструкцій обертових елементів ротаційних віскозиметрів в автоматичних аналізаторах найбільше використовуються конструкції, показані на рис.8. Представлені віскозиметри поєднує загальний принцип дії, відповідно до якого в'язкість визначається по моменту сил тертя, який виникає при обертанні тіла, зануреного в аналізовану рідину. Таким тілом може бути циліндр (рис.8, а), шарик (рис.8, б) або диски, посаджені на загальний вал і розташовані між нерухомими шайбами (рис.8, в). Диску або циліндру обертовий рух а передається синхронним двигуном. Обертаючий момент, що виникає на диску (циліндрі), а отже, на шківі, розташованому на одному валу з диском (циліндром), пропорційний динамічній в'язкості.

Схема механічного аналізатора пружності пари бензинів показана на рис.

Схема вимірювача тиску насиченої пари

Рисунок 9 - Схема вимірювача тиску насиченої пари

Аналізована рідина надходить у блок підготовки 1, з якого з постійною об'ємною витратою вона подається в змійовик 3, розташований у термостаті 2, заповненому антифризом. Тут шляхом подачі гарячої води в змійовик 9 за допомогою регулятора 8 підтримується постійна температура, рівна 38°С (при цій температурі за діючими стандартами визначається тиск насиченої пари бензинів). Зі змійовика 3 аналізована рідина, нагріта до 38°С, надходить у сопло 5 струминного насоса. При витіканні рідини із сопла за рахунок в'язкості струмінь затягує за собою пари рідини, які є в камері 4 струминного насосу, тому в названій камері створюється розрядження тим більше, чим менше пружність пари аналізованої рідини. Вимірювання розрядження в камері 4 здійснюється вакуумметром 6 з уніфікованим пневматичним сигналом, що по пневмопроводу подається вторинному приладу 7.

Діапазон вимірювання аналізатора 250-- 650 мм рт. ст.; витрата аналізованої речовини 800 см3/хв; абсолютна похибка вимірювання 15 мм рт. ст.

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >