ПРИКЛАДИ ЗАСТОСУВАННЯ ГЕОФІЗИЧНИХ МЕТОДІВ ДОСЛІДЖЕНЬ ПІД ЧАС ІНЖЕНЕРНО-ГЕОЛОГІЧНИХ, ГІДРОГЕОЛОГІЧНИХ ТА ЕКОЛОГІЧНИХ РОБІТ

Застосування геофізичних методів під час гідрогеологічного знімання, пошуків і розвідування солодких (прісних), мінеральних та термальних вод. Дослідження їхньої динаміки, напряму руху та властивостей гірських порід. Дослідження умов обводненості гірничих виробок. Гідромеліоративні та грунтово-меліоративні дослідження.

Застосування геофізичних методів під час інженерно-геологічних досліджень. Визначення літологічного складу, потужності, наводненості та фізико-механічних властивостей пухких відкладів. Виділення та простеження зон диз'юнктивних порушень і оцінювання інтенсивності їхньої тріщинуватості і вивітрілості. Пошуки та картування закарстованих зон і порожнин природного і штучного походження. Пошуки та виокремлення осувонебезпечних ділянок. Застосування геофізичних методів для зміцнення грунтів. Дослідження інженерно-геологічних умов на акваторіях і берегах. Мерзлотно-гляціологічні дослідження. Вишукування під час будівництва значних за розмірами споруд (гідростанцій, водосховищ, каналів, аеропортів тощо). Дослідження підземних комунікацій.

Застосування геофізичних методів під час виконання екологічних досліджень. Природа джерел забруднення довкілля і особливості геофізичних аномалій. Дослідження забруднення геологічного середовища геофізичними методами (екорадіометрія, забруднення грунтів, підземних вод нафтопродуктами тощо). Комплексування геофізичних методів для дослідження забруднення геологічного середовища.

Види техногенного фізичного забруднення (шумове або акустичне, вібраційне, теплове, електромагнетне тощо) та методи його дослідження.

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >