Родзинкою БД «Откритіє» є створений ним цікавий інструмент «Структурний продукт».

Структурний продукт - це досить цікава альтернатива в першу чергу депозитним вкладам. У ВАТ «Брокерський Дім «Откритіє» ця послуга запропонована з 2010 року. Окрім БД «Откритіє» структурний продукт не запропонований жодним брокером.

Структурні продукти в даний час є надзвичайно актуальним. Особливо в період високої волатильності на фінансових ринках, оскільки на відміну від базових активів (акцій, валюти, облігацій) не настільки схильні до коливань прибутковості. А найголовніше - вони припускають ефективну і надійну страховку на випадок непередбаченого розвитку ситуації у вигляді банківського депозиту. Саме це є одним з основних аргументів у випадку зі структурними продуктами. Другим же є те, що в даний час структурні продукти, поєднують високо ризиковані і без ризикові фінансові інструменти, дають можливість працювати як зростаючому, так і на падаючому ринку (на відміну, від ПІФів). І це забезпечує часом дуже непоганий результат. У всякому разі, середня річна прибутковість багатьох структурованих продуктів за підсумками минулого року становила близько 30-35% річних.

Структурний продукт із захистом капіталу - це фінансовий інструмент, за допомогою якого можна заробити дохід, в рази перевищує відсоток по звичайним банківським вкладам, не ризикуючи вкладеним капіталом.

В структурному продукті який представляє БД «Откритіє». Базовим активом виступає ф'ючерс на індекс Української біржі. У перспективі з'являться структурні продукти, в основі яких лежать інші базові активи. Для більш поглибленого вивчення структурного продукту побудуємо графічне відображення структури.(див. рис. 2)

Рис. 2 Структура інструмента

А - вкладені кошти, A = B + C

В - кошти, вкладені у фінансові інструменти фіксованою прибутковістю

C - кошти, вкладені в ф'ючерс (базовий актив)

D - результат по депозиту (підсумковий результат при будь-якому розвитку подій)

E - результат по ф'ючерсної складової при сприятливому розвитку подій

F - підсумковий результат при сприятливому розвитку подій, F = D + E.

В БД «Откритіє» структурний продукт представлений у двох варіантах:

  • 1.95 %
  • 2.99 %
  • 99 та 95% означає рівень захисту первісної інвестиції, тобто при укладанні договору БД «Откритіє» гарантує по закінчені дії договору повернути 99 або 95% інвестиції та інвестиційний прибуток який розраховується за формулою.

На сьогоднішній день можлива доходність по структурному продукту складає:

  • 95% захисту капіталу - 70% річних до первісної інвестиції
  • 99% захисту капіталу - 138% річних до первісної інвестиції

Треба також сказати що структурний продукт є короткостроковим інструментом від 1 до 3 місяців. Кінець дії договору співпадає з датою експірації ф'ючерса. Найближча дата експірації буде 17 листопада 2012 р. Важливою умовою яка на мою думку стримує розвиток цього інструмента є «поріг входу» який становить 30000 грн. Комісії за цю операцію немає.

При цьому дуже важливим моментом є те, що інвестор має можливість самостійно встановити максимальний рівень ризику. Це відноситься до основних достоїнств структурного продукту. Також до переваг структурних продуктів варто віднести можливість вибору структурного продукту відповідно до особистих пріоритетів, а також використання інструментів, недоступних приватному інвестору (наприклад, ф'ючерсів на закордонні індекси).

Рис.3 Обсяги інвестування в інструмент за 2010-2012р.

Тобто ми можемо побачити, що попит на цей інструмент з кожним роком все більше, хоча в Україні є велика проблема недовіри населення до інвестування.

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >