Умови праці на підприємстві

Дослідження психологів, світлотехніків та фахівців з охорони праці та ергономіки показали, що сучасна робота банківського менеджера за комп'ютером належить до розумової праці, яка характеризується: високою напруженістю зорових функцій; одноманітною позою; великою кількістю стереотипних висококоординованих рухів, що виконуються лише м'язами кистей рук на фоні малої загальної рухової активності; значним нервово-емоційним компонентом, особливо в умовах дефіциту часу; роботою з великими масивами інформації, що викликає активізацію уваги та інших вищих психічних функцій та безпосередньо роботою з людьми різних темпераментів, що також впливає на психологічний стан та настрій менеджера, що працює.

Крім того при роботі виникає вплив цілої низки факторів фізичної природи - електростатичні поля, радіочастотне та рентгенівське випромінювання тощо.

Роботі також перешкоджають шуми пристроїв ксерокопіювання, принтерів, факсів, постійні телефонні дзвінки, та постійні розмови працівників з клієнтами, адже кожне робоче місце не відділене перегородкою, воно відкрите, хоч знаходиться на допустимій відстані.

Загалом робоче місце кожного працівника зручне та добре освітлене, приміщення оснащене кондиціонером, що допомагає провітрювати приміщення та освіжати його. На робочому столі знаходяться всі необхідні предмети.

Дуже важливими є умови для обідньої перерви. У відділені працівник може підігріти їжу у мікрохвильовій печі та поїсти у окремій кімнаті, не на робочому столі. Є кулери (автомати) з гарячою водою, що дає можливість пити гарячі напої.

На поверсі відділення знаходяться туалети, в яких підтримуються належні санітарно-гігієнічні умови. Протягом дня проводиться вологе прибирання приміщення (кілька разів на день).

На стіні розміщені плани евакуації при пожежі та засоби пожежегасіння.

Зокрема працювати комфортно і зручно, але робота працівника банку дуже напружена, пов'язана з постійним спілкуванням з людьми, з якими потрібно бути ввічливим, доброзичливим, компетентним і постійно працювати в швидкому режимі, відповідати на дзвінки, на питання клієнтів, робити основну роботу та додаткову. Зокрема у відділені дружній колектив, в якому кожен допомагає один одному, створюючи здоровий мікроклімат, що також впливає на якість обслуговування клієнтів.

Для зручності спілкування працівників між собою та з керівництвом створено електрону почту, за допомогою якої пересилаються документи, прохання, завдання, листи, тощо. Документи не потрібно роздруковувати і приносити до керівника. Також у відділені є автомобіль з водієм, який возить працівників при потребі.

Відповідність робочих місць працівників АТ “ОЩАДБАНК” нормативним актам

В відділені АТ “Ощадбанк ” кожен працівник має своє робоче місце, за яким проводить цілий робочий день, тому воно має бути зручним та допомагати при роботі з клієнтами.

Охарактеризуємо робоче місце кожного менеджера. Воно складається зі спеціального столу, на якому розміщений комп'ютер, стільця для сидіння працівника, одного або двох стільців для сидіння клієнтів, що розміщенні напроти менеджера, по другий бік столу, тумбочок, які розташовані внизу стола з обох сторін, що призначенні для зберігання документів. Також біля кожного столу розміщенні трішки вищі столу шафи, де можна зберігати папки з документами та особисті речі. Біля шафи одного менеджера стоять два маленьких сейфи, де зберігаються випущенні пластикові картки та пін-коди.

У відділені на одному поверсі столи менеджерів розташовані у два ряди, вони не відділені ширмами, тому всі працівники знаходяться у одному великому приміщенні. При вході у відділ роздрібного обслуговування з правої сторони розміщений диван для клієнтів, де вони можуть зачекати чергу, коли занятий менеджер, це допомагає при роботі, клієнти не “стоять над головою” і не заважають працювати. Площа приміщення відділу роздрібного обслуговування фізичних осіб становить 120 м.кв., в приміщені знаходиться 12 робочих місць.

Діяльність працівників банку пов'язана з постійним користуванням електронно-обчислювальними машинами, тому для нормальної роботи користувачів ПК потрібно дотримуватись, перш за все, законодавчої бази, що регламентує безпеку праці.

У приміщеннях на робочих місцях користувачів ПК потрібно дотримуватись оптимальних параметрів мікроклімату: температури (18-22 С), вологості повітря. У відділені розташований кондиціонер, який регулює температуру та вологість повітря, кожен працівник може сам користуватися кондиціонером, включати чи виключати його.

Найкраще розмістити робочі місця з ЕОМ рядами, як і зроблено у відділені, причому відносно вікон вони розміщені так, що природне світло падає з лівого боку. Це дає змогу виключити дзеркальне відбиття на екрані джерел природного світла (вікон) та потрапляння останніх в поле зору користувачів.

Площа, виділена для одного робочого місця з ПК, складає не менше 6 м .кв., а об'єм - не менше 20 м.кб..При розміщенні робочих місць дотримуються такі вимоги:

  • - робочі місця з ПК розміщуються на відстані не менше 1 м від стіни. Відстань між боковими стінами ПК у приміщені становить 2 м;
  • - прохід між рядами робочих місць не менший 1м.

Конструкція робочого столу відповідає сучасним вимогам і забезпечує оптимальне розміщення на робочій поверхні використовуваного обладнання (дисплея, клавіатури, принтера, телефона) і документів.

Робочий стілець оснащений підйомно-поворотним пристроєм для регулювання висоти сидіння та спинки. Для забезпечення захисту і досягнення нормованих рівнів комп'ютерних випромінювань необхідно застосування приекранних фільтрів, локальних світлофільтрів (засобів індивідуального захисту очей) та інших засобів захисту, але у відділені АТ “Ощадбанк ” розташовані рідкокристалічні монітори, які не потрібно захищати такими засобами.

Освітлення у приміщеннях суміщене, при якому недостатнє за нормами природне освітлення доповнюється штучним. Природне освітлення бокове.

Для забезпечення відносної постійності природного освітлення незалежно від погодних умов чи пори року відділення обладнане сонцезахисними регульованими жалюзями.

В загальному можна сказати, що робочі місця у відділені АТ “Ощадбанк” відповідають нормам, допомагають ефективно працювати, обслуговувати клієнтів в належному рівні.

Під час роботи необхідно дотримуватися режиму праці та відпочинку. При введенні даних, читанні інформації з екрана безперервна тривалість роботи не повинна перевищувати 4 години при 8-годинному робочому дні. Щогодинно необхідно робити перерву по 5-10 хв., а через 2 год. - на 15 хв. Саме у цьому ці правила не підтримуються, оскільки менеджер робить перерву лише на обід, постійно працює за комп'ютером, не відриваючись на інше, адже потрібно обслуговувати клієнтів, які приходять постійно.

Для поліпшення працездатності та зменшення напруженості зорового аналізатора необхідно проводити комплекс вправ.

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >