Водні ресурси

Річкова мережа області досить густа. Переважають малі річки до 15 км. Найбільша річка Коломийщини Прут. Басейн Пруту - то живий організм, своєрідна екологічна система, що включає в себе прибережні зони і маленькі річки й потічки. У басейні Прута найбільшою водною артерією є Черемош.

Річка Прут - ліва притока р. Дунай, довжина якої 989 км.

Річка Лючка - проходить через селище Печеніжин та Яблунів, довжина її 51 км, впадає в р. Прут.

Річка Ворона - довжина 81 км, впадає в р. Бистрицю.

Інші річки:

р.Турка довжина 40,7 км впадає в р. Прут

р.Чорнява довжина 63 км впадає в р. Прут

р.Добровіка довжина 29 км впадає в р. Прут

р.Опрошина довжина 26 км впадає в р. Ворона

р.Товмачик довжина 25 км впадає в р. Прут

р.Сопівка довжина 25 км впадає в р. Пістинка

р.Коломийка довжина 21 км впадає в р. Прут

р.Грушка довжина 13 км впадає в р. Чорняву

р.Ставище довжина 14,7 км впадає в р. Чорняву

р.Сербінь довжина 10,8 км впадає в р. Опрашина

р.Вильховець довжина 17,1 км впадає в р. Прут

р.Косачівка довжина 21,6 км впадає в р. Прут

р.Мульчава довжина 14 км впадає в р. Опрашина

р.Березівка довжина 17 км впадає в р. Прут

р.Саджава довжина 12 км впадає в р. Прут

р.Стебник довжина 14 км впадає в р. Прут

р.Биленко довжина 12 км впадає в р. Опрашина

р.Млинівка довжина 12 км впадає в р. Прут

р.Рутка довжина 15 км впадає в р. Прут

Ріка Прут - ліва притока Дунаю. Витоки її починаються на північних схилах Чорногірського хребта на височині понад 1750 м над рівнем моря. Пруту має загальну протяжність 957 км (за іншими даними 910 км) з площею басейну біля 27,5 тис. км2.На території Івано-Франківщини має близько 150 км, а на Коломийщині його протяжність 40 км. Із своїх витоків і аж до Делятина ріка тече меридіально, пересікаючи Горгони і несе свої води з великою швидкістю 1,5- 3 м/сек. Русло тут кам'янисте, порожнисте з водоспадами (гуки), найбільший з них в Яремчі.

В межах Коломийщини дно долини ріки плоске і широке, русло утворює рукави, притоки, сторіччя. Тут лівий берег крутіший, порізаний ярами і балками, а швидкість течії сягає 1 м/сек

З правого Передкарпатського боку в Прут впадають притоки, які стікають з Карпат, що значною мірою визначає режим ріки. Режим Пруту характерний чистими паводками (свинями) в усі пори року, але найбільше підняття води буває влітку, коли в горах йдуть затяжні дощі, зливи.

Льодовий режим нестійкий. Середня тривалість льодоставу близько 45-50 днів, а в окремі роки в межах 10-80 днів. Найбільші притоки Пруту - Черемош, Рибниця, Містинка. Прут протікає через такі міста, селища як Яремча, Коломия, Заболотів, Чернівці.

Ріка багата різними видами риб. Але за останні десятиліття значно зміліла внаслідок науково необґрунтованого вирубування карпатських лісів.

Озер на території Івано-Франківської області дуже мало. Більша частина озер є заплавними (стариці). Крім цього мину заплавних озер природного походження у долинах рік поширені озера штучні (ставки), які створені людиною. Вони відіграють велику роль в регулюванні стоку рік.

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >