Вступ

Позитивна динаміка збільшення Інтернет-аудиторії, підвищення швидкості появи на віртуальній арені нових сайтів і наростання темпів розвитку електронної торгівлі дозволяють вести мову про серйозні перспективи розвитку електронних платіжних систем мережі Інтернет.

Зрозуміло, що стійка і швидкодіюча система платежів і розрахунків є необхідною передумовою ефективного функціонування всього господарського механізму, всіх його секторів, економічних інститутів та окремих суб'єктів господарювання.

Електронні платіжні системи дозволяють зручно проводити розрахунки, не замислюючись про курси валют, черги в банківських касах, час перерахування грошей та інше. Виникнення таких електронних платіжних систем зумовило те, що електронна комерція в світі стала набирати значних обертів, а розрахунки кредитними картками стали небезпечними та повільними. Тому наприкінці дев'яностих років виникла потреба у появі надійних грошових систем, пристосованих до розрахунків у мережі Інтернет.

Ціль створення платіжних систем очевидна - зменшення готівково-грошової маси. Будь-яка безготівкова платіжна система призначена мінімізувати витрати на випуск готівки і зменшити витрати на її обслуговування, інкасацію, перерахунок.

За останні десятиріччя, особливо у країнах з розвинутою економікою, спостерігається значне зростання обороту платіжних систем як стосовно кількості платіжних операцій, так і сум таких операцій, що є більш важливим. Це можна пояснити наслідком швидкого зростання активності на світових фінансових ринках та пов'язаного з ним збільшення кількості та розміру платежів.

Тому, зрозуміло, що платіжні системи відіграють досить велику і провідну роль у сучасній економіці кожної країни, а тому будь-яке порушення функціонування цих систем може призвести до тяжких наслідків на фінансових ринках, які вони обслуговують.

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >