Електронна платіжна система Fedfire

Fedwire ("Федвайр") -- це система переказу коштів і цінних паперів на великі суми. Вона належить Федеральній резервній системі США й управляється нею. З метою проведення операцій по "Федвайр" 12 феде-ральних резервних банків були сполучені між собою і функціонують як єдине ціле.

FED WIRE (ФЕДВАЙР) представляє собою електронну систему переказів Федеральної резервної системи США. З її допомогою фінансові організації Америки можуть здійснювати перекази грошових коштів і цінних паперів у загальнонаціональних масштабах. До цієї системи підключені всі федеральні резервні банки та їх відділення, Казначейство Сполучених Штатів, а також понад 9 тис. кредитних організацій, як в режимі "онлайн", так і "оф-лайн". Fedwire разом з CHIPS є найбільшими системами міжнародних платежів, здійснюваних у доларах США.

Fedwire грає ключову роль у платіжній системі Сполучених Штатів, тому що дозволяє комерційним банкам проводити клієнтські та міжбанківські платежі в найкоротші терміни. До цієї мережі підключені в системі "он-лайн", тобто зв'язані безпосередньо, близько 8.2 тис. кредитних організацій, які здійснюють більше 99% всіх платежів у США. У 2004 р. через Fedwire було вироблено приблизно 125 млн. переказів коштів на загальну суму близько 470 трлн. доларів. Протягом операційного дня система обробляє в середньому 495 тис. платежів на суму близько 1857 млрд. доларів.

Розрахунки в Fedwire здійснюються по кожному платежу окремо в режимі реального часу, тобто вона являє собою real-time gross settlement system. Всі операції, що проходять в Fedwire, завершуються в рамках одного робочого дня. Практично це відбувається протягом декількох хвилин. Кожен платіж проводиться в системі індивідуально і вважається завершеним з моменту повідомлення банку, що одержує кошти про кредитування його рахунку. Таким чином, всі переклади є безвідкличними.

Fedwire представляє собою одночасно телекомунікаційну та клірингову систему. Це означає, що технічні засоби дозволяють учасникам відправляти і приймати різного роду електронні повідомлення, головним чином, платіжні доручення. У той же самий час система здійснює розрахунки, тобто виробляються бухгалтерські записи за кореспондентськими рахунками учасників Fedwire, які й означають сам факт переказу коштів.

Fedwire використовується не тільки для здійснення клієнтських та міжбанківських платежів. Послуги Fedwire затребувані для завершення розрахунків такими недержавними платіжними системами, як:

  • * місцеві клірингові палати, що виробляють взаємозаліки за чеками;
  • * автоматизовані клірингові палати (ACH);
  • * компанії, що здійснюють процес з пластикових карт;
  • * мережі банкоматів;
  • * національні та регіональні мережі грошових переказів.

Стандартизація платіжних послуг Fedwire створює умови для найбільш ефективного відновлення системи. Останнім часом в Fedwire були внесені деякі важливі зміни. Формати повідомлень були максимально наближені до форматів SWIFT і CHIPS. Завдяки цьому досягається максимальна ефективність обробки платежів учасниками системи, так як знижується рівень їхньої ручної обробки. Інше нововведення полягає в продовженні операційного дня для проведення грошових переказів до 18 годин.

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >