Визначення поняття квазіюстиція

В нашій країні є необхідність суттєво покращити законодавче регулювання механізму позасудового захисту прав і свобод громадян, які порушуються органами виконавчої влади та їх посадовими особами. Право на такий захист реалізується шляхом подання адміністративної скарги до вищого у порядку підлеглості органу виконавчої влади (посадової особи).

Процедура такого розгляду повинна бути упорядкована в окремому Адміністративно-процедурному (процесуальному) кодексі України. Оскільки найбільша кількість скарг громадян відноситься до сфер охорони здоров'я, соціального захисту, управління державним майном, охорони навколишнього середовища, податкової та митної служб тощо, доцільно в порядку державно-правового експерименту створити у системах органів виконавчої влади цих сфер спеціальні підрозділи щодо розгляду скарг громадян, які мають розглядати та вирішувати справи щодо скарг у порядку, наближеному до судового провадження, тобто так званої адміністративної " квазіюстиції " [9, с.28-31].

Дотепер прокурор діє як орган квазіюстиції, коли він згоден з припиненням кримінальної справи через нереабілітуючі підстави. Досі існує квазіюстиція, тобто функції судів виконують ті, хто до судів ніякого відношення не має. І ми до цього звикли і часто сприймаємо це як цілком природне, як цілком належне. І, до речі сказати, ми абсолютно забуваємо, які негативні наслідки це викликає. Адже річ у тому, що ми нарікаємо з приводу корупції в правоохоронних органах в державі взагалі, але забуваємо, що корупція - це явище, яке визначається об'ємом повноважень чиновника.

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >