Аналіз ефективності використання дидактичних ігор (контрольний зріз)

На заключному етапі дослідження для перевірки ефективності використання дидактичних ігор був зроблений контрольний зріз. Для контрольного зрізу з дітьми були проведені цікаві ігри «Танграм», «Піфагор», «Чарівне коло». Дані контрольного зрізу відображені в таблиці 2.3 (в %).

Таблиця 2.3

Контрольний зріз

Група

Впізнавання і називання геометричних фігур

Знаходження предметів різної форми в навколишній обстановці

Уміння складати задані фігури з геометричних фігур

Розуміння значення слова "еталон"

Уміння аналізувати зображення предметів складної форми, складеної з геометричних фігур

Знання дидактичних ігор з геометричними фігурами

до

після

до

після

до

після

до

після

до

після

до

після

Контрольна

40

60

42

61

42

62

28

60

41

63

40

61

Експериментальна

39

90

41

91

40

92

28

90

44

94

38

92

Як показують дані таблиці, 90% дітей експериментальної групи дізнаються і називають геометричні фігури, а в контрольній групі знання про геометричні фігури підвищилися, але не в значній мірі (60%). Вміли знаходити предмети різної форми в навколишній обстановці 91% дітей експериментальної групи, в контрольній групі ці вміння складають 61%. 92% дітей експериментальної групи вміють складати задані фігури з геометричних фігур. У контрольній групі уміння складати задані фігури з геометричних фігур, становить 62 :. 90% дітей експериментальної групи після проведення навчання розуміли значення слова «еталон», а в контрольній групі розуміння слова «еталон» збільшилася, але не в достатній мірі. Також після проведення навчання 94% дітей експериментальної групи вміли аналізувати зображення предметів складно форми, складених з геометричних фігур, а в контрольній групі ці вміння складають 63%.

Після проведення навчання 92% дітей експериментальної групи знали і називали дидактичні ігри з геометричними фігурами, а в контрольній групі знання дидактичних ігор з геометричним фігурами недостатні (61%).

Таким чином, результати контрольного зрізу показали ефективність використання дидактичних ігор при формуванні уявлень про геометричні фігури і форми предмета.

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >