Варіанти комплектації і побудови низькошвидкісних ЦРРС і ЦРРЛ

Для вирішення перерахованих вище завдань станції повинні комплектуватися відповідним чином. Типовий базовий варіант комплектації може включати обладнання одного або декількох стволів, а також один або декілька модемів, що визначають метод модуляції і відповідно вигляд сигналу, що передається.

На практиці передача низькошвидкісних потоків (до 10 Мбі/с) може відбуватися і без модемів. У цьому випадку здійснюється так звана маніпуляція безпосередньо на тій самій НВЧ несучій. Природно, відмова від модему зменшує вартість устаткування, проте даний метод має деякі недоліки. Один з них полягає в тому, що в багатопролітних лініях при ретрансляції ускладнюється процес передачі сигналу з однієї станції на іншу, оскільки відбувається демодуляція сигналу. У зв'язку з цим на кожній станції повинен встановлюватися регенератор. Проте низькошвидкісні станції такого типу успішно застосовуються перш за все для організації однопролітних радіорелейних ліній.

У типовий базовий варіант низькошвидкісний РРС може також входити мультиплексор (як правило, 4хЕ1), який дозволяє підвищити гнучкість, а також оперативність виділення і перерозподілу інформаційних потоків між користувачами.

В даний час компоненти, що забезпечують функції мультиплексування, модуляції і резервування стволів, часто розміщуються в одному моноблоці, або виконуються у вигляді окремих модулів (плат), що встановлюються у загальній корзині. Це дає значний виграш у вартості обладнання і, що важливо, покращує споживчі властивості апаратури, яка стає зручнішою в експлуатації. При цьому спрощується процес нарощування функціональних можливостей і модернізації станції, який здійснюється шляхом заміни або установки додаткових плат у корзину.

Необхідність вживання передавача з потужністю до декількох ватів для забезпечення протяжності прольоту в 30-50 км., неістотно позначається на массогабаритних і вартісних показниках низькошвидкісних РРС в цілому. При вказаній висоті антенної опори і потужності передавача можна використовувати моноблочні станції, тобто РРС не обов'язково повинна складатися з блоків внутрішнього і зовнішнього розміщення. Це зменшує вартість станції, підвищує терміни роботи устаткування, дозволяє забезпечити належний контроль за його збереженням, полегшує проведення робіт по його профілактиці і прискорює процес пошуку і усунення несправностей.

Широке вживання спеціального устаткування дозволяє персоналу середньої кваліфікації самостійно виробляти монтаж і підключення до низькошвидкісних РРС, наприклад, МІНІ-АТС або безпосередньо крайових терміналів

Використання сучасних модемних пристроїв стандарту HDSL дозволяє здійснювати винесення радіоустаткування за допомогою звичайної витої пари на відстань до декількох кілометрів, забезпечуючи разом з передачею даних (до 320 кбит/с) і передачу декількох (від одного до трьох) телефонних каналів. Таке рішення може успішно використовуватися при реалізації проектів, передбачених Законом "Про зв'язок" (збільшення числа користувачів Інтернету і надання універсальної послуги в сільській місцевості).

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >