ПРО ІНФОРМАЦІЙНУ ВІЙНУ

Ми відстаємо і програємо в інформаційній війні Кремлю по всіх фронтах, діємо із суттєвим запізненням - "навздогін" події, наш МЗС у цьому плані діє лише після відповідного адміністративного розпорядження чи вказівки, а наша контрпропаганда лише у зародковому стані, хоча перші позитивні ластівки на кількох національних телеканалах уже є.

Дедалі частіше ми відчуваємо на собі саме результат російської пропаганди. Зокрема, українці, хоча й російськомовні, на сході нашої держави після інформаційного опрацювання путінськими ЗМІ "раптом" відчули себе представниками міфічного "православного слов'янства" і кинулися зі зброєю в руках захищати від "української хунти" "русский мир", нащадки славного козацтва з типово українськими прізвищами з лютою ненавистю нищать все, що хоч якось нагадує українськість - від мови і пісні до вишиванки та державної символіки. Навіть колишні українські військовополонені намагалися потрапити до рук військових РФ, аби лиш не до "днрівців", які з особливою жорстокістю ставилися до наших полонених. Саме щоденна інформаційна війна РФ проти України дала такі нелогічні, але якісні результати для Кремля.

Найвищим пілотажем у війні є не знищення противника, а обернення зброї ворога проти самого себе. І це здатна зробити лише інформаційна війна. Замість відвертих бойових дій російська пропаганда пропонує якісь "обґрунтовані" ідеї, поширює їх у вигляді гасел і тез. Чим коротша і простіша ідея, тим швидше й ефективніше вона розходиться та розкручується. Тому висмоктана з пальця "Новороссия юга и востока так называемой Украины" отримала численну підтримку від місцевого етнічно українського населення. А в реальних соціально-економічних проблемах винними оголошувалися не злодії від ПР, не олігархи-крадії, не клептократична влада колишніх комуністичних функціонерів, а суверенітет України, українська мова, вітчизняна історія, національні герої, які поклали життя на вівтар свободи майбутніх "днрівців". Тому нам сьогодні потрібно шукати те, що так само ефективно може сприймати населення Сходу, як російську пропаганду. Не треба бути проросійським, достатньо бути антиукраїнським.

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >