Вступ

Метою даної роботи є розробка приладу, призначеного для автоматичного регулювання температури. Головна особливість терморегуляторів - простота схем при істотно більш широких, ніж у поширених аналогових, функціональних можливостях, відсутність необхідності регулювання і настройки при виготовленні і експлуатації.

Але найбільш істотним достоїнством таких регуляторів є їх виключно проста модифікація, - на основі практично однакових схемних і конструктивних рішеннях, можуть бути побудовані регулятори для самих різних застосувань, що різко спрощує їх розробку, а, отже, і вартість. Потрібно лише зміна програмного забезпечення і, можливо, виконавчих вузлів. мікроконтороллер терморегулятор алгоритм асемблер

Середньотемпературні терморегулятори призначені для автоматичного вимірювання і підтримання стабільної температури, наприклад, у термостатах, інкубаторах, теплицях і т.п.

Регулятори температури, або, як їх ще називають, терморегулятори, призначені для підтримки заданої температури рідини (наприклад, фоторозчину, води в акваріумі, води в системі електричного водяного опалення), повітря в теплиці, в житловому приміщенні і пр. Принцип роботи будь-якого терморегулятора полягає у плавній або стрибкоподібному зміну потужності нагрівального елемента у відповідності з температурою датчика.

Існують терморегулятори із стрибкоподібним зміною потужності, при навантаженні яких нагрівальний елемент відключається, як тільки температура датчика досягає певного значення, і вимикається при зниженні температури до її заданого значення. Нагрівальний елемент при цьому знаходиться в одному з двох станів: включений чи виключений, тому регулятор з таким законом управління часто називають релейним.

В даний час більше тридцяти зарубіжних фірм випускають мікроконтролери масового застосування з розрядністю 8 біт, недорогі і придатні для використання в найрізноманітніших додатках. Однак саме мікроконтролери серії РІС фірми Microchip ® Technology Инк переживають останні три-чотири роки в Україні справді вибухове зростання популярності. Ці мікроконтролери також вкрай популярні в усьому світі, як у виробників електронної техніки, так і серед радіоаматорів.

У чому ж причина такої популярності? Звичайно, не останню роль зіграли правильна маркетингова політика, потужна і продумана підтримка розробників з боку фірми і низька вартість мікросхем. Крім цього, сам продукт володіє цілим рядом незаперечних переваг. Мікроконтролери РІС фірми Microchip ® об'єднали в собі всі передові технології, що застосовуються у виробництві мікроконтролерів: розвинену RISC-архітектуру, мінімальне енергоспоживання при високій швидкодії, ППЗУ, програмоване користувачем, функціональну закінченість.

Чітка і продумана внутрішня структура контролерів і невелика, але потужна система команд з інтуїтивно зрозумілою мнемонікою значно полегшують процес вивчення контролерів РІС та написання для них програм.

В даному курсовому проекті реалізована мікропроцесорна система на базі мікроконтролера для терморегулятора акваріума. Проект грунтується на мікроконтролері PIC16F84А.

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >