Опис вибору елементної бази та роботи принципової схеми

Схема терморегулятора показана на рис.7 (Додаток В). Резистором R8 встановлюють необхідну контрастність зображення індикатора. Всі блоки пристрою включені за стандартною схемою.

Робота з терморегулятором зводиться до встановлення температури регулювання для обох датчиків. При вмиканні пристрою на екрані з'явиться значення температури першого і другого датчика із зазначенням стрілочкою (>) номери датчика рис. 8. Натисканням кнопки "Режим" на дисплеї послідовно будуть з'являтися зображення, аналогічні показаним на рис. 9-12. На рис. 9, 10 ліві цифри показують поточну температуру відповідних датчиків, а праві цифри - встановлені значення температур. При включенні режимів роботи, показаних на рис. 11, 12, мікроконтролер переходить в режим установки. У цьому режимі під встановлюваним розрядом з'являється миготливий курсор (на малюнках під знаком плюс). Кнопкою "Розряд" переміщають курсор по розрядах, а кнопкою "Установка" встановлюють необхідне значення температури.

При установці немає обмеження по максимуму і мінімуму, тому необхідно бути уважним. Можна встановити знак мінус і не дочекатися включення нагрівача, і навпаки, встановити температуру регулювання більш +125 ° і не дочекатися виключення нагрівача. Під час установки порівняння температур не припиняється, тому нагрівачі в цей час бажано відключити. Оскільки встановлені значення запам'ятовуються в енергонезалежній пам'яті, то нагрівачі можна підключити при виключеній напрузі.

При індикації й установці температур для 100 в розряді десятків буде індикація двокрапки (:), для 110 - крапка з комою (;), для 120 - зворотна стрілка (<).

Рис.8

Рис.9

Рис.10

Рис.11

Рис.12

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >