Аналіз виконання бюджету м. Немирів в 2012 рр.

У 2012 році місту Немирів вдалось зберегти соціальний спокій та політичну стабільність, створити умови для високих темпів економічного розвитку, незважаючи на значну кількість непростих проблем.

Провідною галуззю в економіці міста залишається промисловість. Найпотужнішими підприємствами які розташовані на території міста є:

МПД ДП «Укрспирт»;

Дочірнє підприємство Українська горілчана компанія «Nemiroff»;

ДП «Клінічний санаторій «Авангард» Укрпрофоздоровниці»;

ТОВ «Тіара»;

ВАТ «АТП - 10510»;

ЗАТ «Веселка»;

СП Немирівський комбінат кооперативної промисловості.

ТОВ ВСХ «Вінницька промислова група».

При затвердженні бюджету на 2012 рік наголошувалося про його дефіцит. По захищених статтях видатків дитячі установи були забезпечені кошторисними призначеннями та власними фінансовими ресурсами лише на 9 місяців, апарат міської ради - на 6 місяців.

При плануванні дохідної частини бюджету міста на 2012 рік фінансовим управлінням Немирівської районної державної адміністрації доведено завищені показники планів по основних видах податків, а саме: по податках з доходів фізичних осіб доведено план майже на 1 млн. більший від фактичних надходжень минулого року та майже на 200 тис. грн. завищений план по державному миту.

А це податки першого кошика доходів, тобто ті, за рахунок яких фінансуються наші дошкільні навчальні заклади та апарат міської ради.

Невиконання бюджету в першу чергу пов'язано з тим, що найбільші бюджетоутворюючі підприємства міста через різні обставини не працювали на повну потужність. ДП УГК «Nemiroff» скоротила обсяги виробництва, а Немирівський спиртзавод влився у компанію ДП «Укрспирт», змінив місце реєстрації та на половину зменшив зарплату працівникам заводу і як результат - наш бюджет недоотримав ПДФО та інші податки.

Станом на 29.12 2012 року міський бюджет в цілому виконаний по доходах на 95,7 % ( уточнений план - 10731814 тис.грн., фактично поступило - 10272486 тис.грн), тобто недопоступило 459,3 тис. грн..)

Не забезпечено виконання по таких податках:

податок на доходи фізичних осіб виконано на 91,7 відсотків, або недоотримано до плану 660, 9 тис. грн.;

державне мито виконано на 18,9 відсотки, недоотримано 206,5 тис. грн.

інші надходження (адмін.штрафи та штрафні санкції) виконано на 75,7 відсотків, або недоотримано до плану 1,2 тис. грн

частина чистого прибутку державних підприємств, що вилучається до бюджету у статутних капіталах яких є державна власність виконано на 9,4 відсотків, або недоотримано до плану 1,6 тис. грн..

Немирівська міська рада не отримала дотації вирівнювання із державного бюджету.

Не зважаючи на невиконання бюджету, у 2012 році забезпечено своєчасне фінансування всіх заходів, передбачених бюджетом по видатках, а саме: своєчасно проводилася виплата заробітної плати працівникам дитячих дошкільних закладів міста, оплата послуг за енергоносії та продукти харчування.

З метою недопущення заборгованості по виплаті зарплати працівникам дитячих установ, а також відпускних і матеріальної допомоги на оздоровлення, влітку двічі брали позику в обласному казначействі, яку повернули вчасно

Зростання реальних наявних доходів населення та відповідне розширення його платоспроможного попиту забезпечили подальше зростання роздрібного товарообороту, це також стимулювало місцевих виробників промислової продукції до стабільного нарощення обсягів виробництва. Найбільшу питому вагу в виробництві промислової продукції складає харчова промисловість більше 85,0 %.

Окрім того, вагома сума надходжень до місцевого бюджету надходить від діяльності малого та середнього бізнесу.

Обсяг реалізованої продукції на 1 жителя складає 17105,46 грн.

Однією із ключових сфер, від якої залежить якість життя людей, є житлово- комунальне господарство.

Всього за 2012 рік на благоустрій міста використано 1053,600 тис.грн..

За кошти міського бюджету проведено капітальний ремонт таких вулиць : місцевий бюджет доход

Вул. Євдокименка (друга пускова черга) на суму 292, 209 тис. грн.

Провулок Буко на суму 350,302 тис. грн..

Вул. Льва Толстого на суму 326, 056 тис. грн.

Частина вулиці Маяковського на суму 312,967 тис. грн.

Тротуар по вул. Євдокименка на суму 98,480 тис. грн.

Тротуар по вул. Леніна на суму 69,211 тис. грн.

Загальна сума витрат складає 1, 903, 900 тис. грн..

Крім того було проведено ямковий ремонт вулиць 25 років Жовтня, Польова, Леніна на суму 262, 580 тис. грн.

За кошти державного бюджету було проведено вибірковий капітальний ремонт дорожнього покриття частини вул. Леніна в м Немирів.

Третя пускова черга на суму 183 тис. грн..;

В місті забезпечується реалізація державної політики в гуманітарній сфері, творчо застосовуються на практиці ідеї її реформування.

У місті функціонує два дошкільних дитячих заклади та школа - сад І ст..

Рішенням виконавчого комітету на 100% звільнено від плати за харчування 22 дитини із малозабезпечених сімей, а також зменшено розмір батьківської плати на 50% для батьків, у яких двоє дітей одночасно відвідують садочок. З метою покращення матеріально - технічної бази дошкільних закладів було виготовлено проектно - технічну документацію на реконструкцію овочесховища під харчоблок ДНЗ № 3 «Двіночок» на суму 12 436 грн.

За рахунок коштів міського бюджету відповідно до програми «Транспортне обслуговування» проводиться відшкодування затрат на перевезення учнів міста підприємству ВАТ «АТП - 10510» на суму 50 000 грн.

На виконання «Програми проведення культурно - масових заходів» було здійснено ряд заходів, зокрема, вшанування пам'яті полеглих у Другій світовій війні, покладання корзин з квітами до пам'ятників та меморіалу, проведення святкового концерту до Дня перемоги, брали участь у відзначенні державних та професійних свят.

Особлива увага була приділена мало захищеним верствам населення: учасникам та інвалідам Великої Вітчизняної війни, дітям - сиротам та дітям - інвалідам, одиноким громадянам.

До Дня Перемоги 33 інвалідам Великої Вітчизняної війни, до Великодня 50 одиноким громадянам, до Дня святого Миколая 55 дітям - інвалідам було вручено продуктові набори.

До дня виводу військ з Афганістану 5 учасників бойових дій на територіях інших держав отримали матеріальну допомогу.

Крім того, надано одноразову грошову допомогу жителям міста Немирова: у зв'язку із важким матеріальним становищем на суму 6 200 грн., на поховання - 1 900 грн.

В місті забезпечено стабільну виплату пенсійних зобов'язань, а також докладається максимум зусиль для швидкого й повного перерахунку пенсійних виплат у зв'язку із змінами в законодавстві.

За підсумками 2011-2012 навчального року грошовою винагородою міської ради було відзначено 12 обдарованих дітей . Також було приділено увагу молоді міста.

Відповідно до Програми «Молодь Немирова» було проведено міський соціально - профілактичний тиждень попередження шкідливих звичок серед молоді, проведено ряд екологічних акцій.

Молоді люди активізували роботу з дітьми з обмеженими можливостями та людьми похилого віку.

У цей період були позитивними:

 • · роздрібний товарооборот зріс на 5,1 %;
 • · зростання середньомісячної заробітної плати на 5,5 %;
 • · зростання обсягу реалізованих послуг на 104,5 %.

До негативних факторів, які мають безпосередній вплив на економічну ситуацію належать:

 • · вплив світової фінансової кризи на фінансово-кредитну сферу та економіку міста зокрема;
 • · зростання цін на енергоносії та продукти харчування;
 • · низька конкурентоспроможність економіки;
 • · додаткові навантаження на бюджет, не підкріплені відповідними доходами;
 • · використання земель без належного оформлення документів;
 • · незадовільний стан автомобільних доріг;
 • · в галузі комунального господарства накопичено багато проблем, які не дають можливості сталого функціонування. Зокрема зношеність техніки є причиною високих витрат енергетичних і матеріальних ресурсів. Не вдається стабілізувати фінансово-економічний стан підприємства і подолати збитковість, проводити технічне переозброєння підприємства.
 • · недостатнє фінансування дошкільних навчальних закладів.

Невиконання бюджету в першу чергу пов'язано з тим, що найбільші бюджетоутворюючі підприємства міста через різні обставини не працювали на повну потужність. ДП УГК «Nemiroff» скоротила обсяги виробництва, а Немирівський спиртзавод влився у компанію ДП «Укрспирт», змінив місце реєстрації та на половину зменшив зарплату працівникам заводу і, як результат - наш б юджет недоотримав ПДФО та інші податки.

Враховуючи складність та масштабність цих проблем, їх вирішення буде забезпечуватися шляхом реалізації пріоритетних напрямів, завдань та заходів, які передбачені програмою економічного та соціального розвитку міста на 2013 рік.

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить