Екопублікації газети «Новий день»

«Кінець світу власними руками» автор Анатолій Яїцький (від 11.01.13р.). Інформаційний матеріал на тему кризи Каховського водосховища. Написано в публіцистичному стилі. Ідеєю є повідомлення про екологічні наслідки створення водосховища, природні зміни, до яких це призвело. Головним завданням є привернути увагу громадськості й уповноважених органів до екологічної кризи. Замітка є актуальною, тому що вплив ГЕС на екологію області вже давно помічають як фахівці, так і пересічні громадяни.

Автор використав гучний заголовок, що одразу привертає увачу читача. Використано коментар А.Семенова - академіка Інженерної академії наук. Фахівець оперує даними дослідників, висловлює наукові пояснення, пропозиції та шляхи вирішення. Однак в матеріалі бракує звернень до інших джерел, ситуація не розкривається усебічно, відчувається перебільшення, прагнення до сенсаційності.

«За фасадом завнішнього лоску» автори М.Коваленко, А.Жупина (від 18.01.13). Аналітична стаття, над якою працювали журналіст-початківець та головний редактор видання. Тема - очищення від пестицидів районів Херсонської області. Ідея - повідомити читачів про успішність проведення програми в окремих районах, висвітлити проблеми окремих місцевостей. Автори прослідковують ситуацію в часі, розвиток подій, надають конкретні офіційні дані по кожному пункту та деталізують особливості виконання програми.

Редакція декілька років активно вивчає питання, спостерігає за перебігом подій та інформує читачів. В роботі авторів використано багато джерел інформації: не тільки офіційні документи, а й власна інформація, коментарі уповноважених осіб. Матеріал написано зрозумілою для кожного мовою, але й не спрощено, текст розбито на пункти, що покращує сприймання. Заголовок цікавий, доречний.

« Гроші заробили, але витрачати не навчилися» автор Сергій Яновський ( від 18.01.13). Інформаційне повідомлення на тему прокладання зливової каналізації у Скадовську. Замітка написано в розмовному стилі, головна ідея - висвітлити нераціональне використання коштів громади виконавчою владою. Це питання є дуже актуальним для мешканців Скадовська, вони активно приймають участь у його вирішенні. Автор виклав підсумки проведеної за рік роботи влади в місті, окреслив невиконання нагальних питань, щи виявляє байдуже ставлення керівників до екологічної ситуації в районі. Заголовок влучний, підкреслює тему публікації.

«Білий степ із чорною ознакою» автор Василь Піддубняк (від 4.02.13). Тема матеріалу особлива для Херсонщини - степи біосферного заповідника «Асканія-Нова». Автор звернувся до хужоднього стилю, милуючись природою, спостерігаючи за життям тварин у заповіднику. Ідея нарису - розповісти не лише про красу степного життя, а й про наболілі проблеми району. В.Піддубняк використовує багато художніх засобів - епітетів, порівнянь, метафор тощо ( « дрімотливе крило», «засяють-потечуть ручаї», «пернате царство», «повітряна флотилія»). Однак ліричність гармонійно поєднується із статистичними даними, які надано директором «Асканії».

«У лісосмуг - сирітська доля» автор Василь Піддубняк (від 15.02.13). Аналітична публікація на тему ситуації та проблем лісових насаджень. Головна ідея огляду - це запущеність подібного питання, багатоплановість і глибина проблеми стратегічних лісосмуг в області.

Автор вдається до публіцистичного стилю, вдало поєднує ліричні відступи, художні деталі з суто офіційними, сухими фактами, розкриває питання досить детально в різних аспектах, використовує різнобічні джерела інформації та методи роботи. Зустрічається і коментар, і інтерв'ю , і робота з документами.Заголовок дуже влучний, глибоко віддзеркалює проблему.

«Свирепствует бешенство» автор Сергій Яновський (від 31.05.13). Інформаційна замітка про розповсюдження хвороби серед лисиць і, як наслідк, загибель домашніх тварин.

Стиль матеріалу розмовний. Головною ідеєю є те, що державою не фінансується проведення профілактичних щеплень диких тварин, через що страждають приватні господарства по вирощенню корів елітних порід. Завданням публікації є привернення уваги суспільства до проблеми, виклик реакції уповноважених служб. Така проблема щороку виникає в області.

Матеріал написано стислоёале насичено зрозумілими фактами, використано свідчення директора дослідницького господарства. Проте не вистачає офіційних статистичних даних, точки зору державних відомств. Заголовок одразу привертає увагу сенсаційністю, проте дещо перебільшеною.

«За сміттям квітників не видно» автор Микола Гурепко (від 5.04.13). Інформаційна замітка про забруднення вулиць у Високопіллі. Ідея - привернути увагу до несанкціонованого накопичення сміття. Автор використовує декілька джерел: коментар голови сільської ради, заяви місцевих жителів, власні спостереження. Аналізуючи ситуацію, журналіст має на меті виділити складові проблеми, обґрунтувати її та знайти шляхи вирішення. Заголовок повністю підтверджує тему публікації, загалом є прийнятним, але малоцікавим.

«Чай на Дніпровій водичці» автор Олександр Пітоєв (від 19.04.13). Замітка про проблеми водопостачання вБериславському районі. Головна ідея матеріалу полягає в висвітленні критичної ситуації з водопостачанням в цілому переліку сіл, приверненні уваги до жахливого стану водопровідної мережі, до нестачі або навіть припинення державного фінансування. Автор наголошує, що поки проблема буде не вирішена, люди змушені пити неочищену воду.

Використано коментарі голови сільради Львово Л.Варари, голови районної державної адміністрації Ю.Сидоренка. Але взагалі не відчувається «присутність» автора, не залучені свідчення жителів району. Заголовок непоганий, з іронічним підтекстом, привертає увагу.

«Заклали новий парк» автор Микола Буковинець (від 10.05.13). Екологічний матеріал написано в інформаційному жанрі - замітка. Тема - закладання нового парку в Нововоронцовці. Автор має на меті повідомити громаду про позитивне благородне явище - збільшення зелених насаджень руками пересічних жителів не заради гучних гасел чи подій, а просто для покращення благоустроюрідної місцевості. Використано особисті спостереження журналіста, коментарі селищного голови С.Рокальчук. Заголовок замітка має розповідний, практично одним реченням вичерпує тему всього матеріалу, значної уваги не привертає.

«Промзона» в плавнях» автор Сергій Яновський (від 13.09.13). Тема екопублікації: забруднення промисловими відходами води та берегів ріки Дніпро. Автор реагує на звернення схвильованих дачників товариства «Садовод-1» і проводить власне розслідування. Ідея матеріалу полягає у висвітленні ситуації, коли порушується екологічна безпека, законодавство. Журналіст має на меті змусити чиновників нарешті зреагувати на скарги обурених громадян. Яновський використовує безліч джерел інформації: свідчення начальника Державної екологічної інспекції, прокуратури, власні спостереження, опитування свідків.

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >