Аналіз ефективності запропонованих заходів щодо вдосконалення лідерства на туристичному підприємстві «ЛАСТІВКА»

Після закінчення виконання програми покращання лідерських якостей було проведено анкетування за алгоритмом запропонованим у другому розділі. Результати анкетування знаходяться у Додатку В і В1.

В результаті були отримані наступні показники.

Генеральний директор протягом місяця в очах своїх підлеглих і клієнтів з авторитарного керівника перетворився в демократичного керівника. Крім того значно покращились його лідерські якості - з 34 балів до введення програми покращання лідерських якостей до 64.

Практично весь персонал покращав свої лідерські якості за виключенням техпрацівника, результат якого можна вважати статистичною похибкою.

Це показники, що свідчать про покращання лідерських якостей працівників через опитування.

Показники бухгалтерського обліку показали покращання бізнесових результатів порівняно з тим же періодом 2008 року(Додаток Ж) у тих працівників, які покращали свої лідерські якості.

Таким чином, можна констатувати, що запропоновані заходи по покращанню лідерських якостей правління ТОВ «ЛАСТІВКА» принесли хороші результати. Протягом одного місяця правління всіх ланок вирівнялось і перейшло на демократичну систему взаємодії зі своїми підлеглими.

Явний неформальний лідер на підприємстві відсутній, однак для цього є підстави у головного бухгалтера, який значно покращав свої лідерські якості.

В даній ситуації в ТОВ «ЛАСТІВКА» практично зникла потреба в директивному управління. Почастішали випадки активного обговорення вирішення виробничих проблем, що раніше не практикувалось.

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >