Види заходів адміністративного примусу

Велике теоретичне і практичне значення має питання про класифікацію примусових заходів, що дотепер не дістав єдиного рішення ні у теорії, ні на практиці

В адміністративно-правовій літературі висловлюються різні точки зору про класифікації примусових заходів .

Заходи адміністративного примусу поділяються на три групи:

  • а) заходи адміністративного попередження;
  • б) запобіжні адміністративні заходи;
  • в) заходи відповідальності за порушення нормативно-правових положень У адміністративно-правовій літературі традиційно виділяють заходи попередження, припинення і стягнення. Про те, виділяючи у третій групі лише стягнення, слід визнати, що за межами класифікації залишаються заходи примусу, які, як і стягнення, застосовуються як заходи відповідальності адміністративного характеру..

Критерієм, за яким конкретні заходи адміністративного примусу, що входять до названих груп, відрізняюься один від одного є їх “розміщення” відносно протиправної дії.

Заходи адміністративного попередження мають на меті не дозволити скоїтися протиправному вчинку, вони застосовуються, коли правопорушення тільки передбачається. Запобіжні адміністративні заходи призначені для того, щоб припинити протиправний вчинок, недозволити йому розвинутись, мінімізувати збитки. Вони застосовуються, коли вчинок вже почав здійснюватися. Заходи відповідальності за порушення нормативно-правових положень застосовуються, коли встановлений склад протиправного вчинку, коли вчинок є правопорушенням.

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >