Висновок

Отже правильне використання методу примусу органами управління, у тому числі органами внутрішніх справ, забезпечує ефективність управлінської діяльності, функціонування адміністративно-правових інститутів, непорушність правопорядку, створює умови для поступового скорочення і ліквідації правопорушень. Примус у сфері управлінської діяльності спрямований на те, щоб забезпечити:

  • - правомірність поведінки учасників управлінських відносин;
  • - функціонування і захист такого режиму, при якому б неухильно виконувалися правові розпорядження;
  • - існування стійкої системи управлінських відносин, що базуються на основах законності.

По своїй природі державний примус припускає його диференціацію, викликаний різнорідністю тих суспільних відносин, що регулюються правом і характером зазіхань на ці відносини. Адміністративний примус - самостійний різновид державного примусу, метод зовнішнього державно-правового впливу на поведінку і свідомість людей, застосовувана в сфері державного управління з метою покарання правопорушників.

У залежності від свого цільового призначення і способу забезпечення правопорядку всі примусові заходи можна звести в три основні класифікаційні групи:

Заходи адміністративного попередження.

Запобіжного заходу;

Заходи адміністративного стягнення.

У цілому примусових заходів набагато більше, і вони мають профілактичну спрямованість і є засобом попередження злочинності. Так само варто відзначити примусовий захід в умовах надзвичайного стану, що як ніякі інші сприяють нормалізації обстановки в ЧС.

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >