Вибір вогневої позиції, її інженерне обладнання та маскування

Коли учні відриють окопи для стрільби лежачи, нагадую порядок обладнання окопу для стрільби з коліна і стоячи, підкреслюючи, що в умовах безпосереднього зіткнення з супротивником це робиться з настанням темноти. За відсутності зіткнення з супротивником роботи можуть проводитися і вдень, але з обов'язковим дотриманням заходів маскування.

Після обладнання і маскування окопів збираю відділення, відвожу його метрів на 200--250 у бік супротивника, обертаю кругом і указує, які окопи добре замасковані, а які -- погано. Тут же нагадую, що в обороні маскування позицій грає важливу роль. Добре замаскований окоп майже неспостережуваний, і супротивник позбавлений можливості вести по ньому прицільний вогонь. І навпаки, погано замаскований окоп представляє хорошу ціль, а воїн, що знаходиться в нім, опиниться під впливом ворожого вогню і не зможе виконати своє завдання.

Окоп для стрільби лежачи

Ведення спостереження

Ефективність спостереження в значній мірі залежить від уміння вибирати і обладнати місце для спостереження. Воно повинне забезпечувати хороший огляд, скритий підхід, маскування і захист від ураження вогневими засобами. Учні повинні знати, що найбільш надійним укриттям служить окоп.

Потім доцільно розповісти про місця, які можуть бути використані спостерігачем, і повідомити, що в час Великої Вітчизняною війни спостерігачі в цілях маскування розташовувались в підбитих танках, окопах, місцях, замаскованих під камінь, пень і т.д. Вибравши і обладнавши місце, спостерігач повинен ні на мить не припиняти спостереження за супротивником і бути в готовності до негайного відкриття вогню.

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >