Поняття про дії розвідувального дозору, дії дозорних під час огляду місцевих предметів, загороджень, мостів, різних перешкод

Дозорне відділення призначається для своєчасного виявлення супротивника і розвідки місцевості. Воно діє на видаленні, що забезпечує спостереження за його діями і підтримку вогнем.

Солдат у складі дозорного відділення може діяти на бойовій машині піхоти (бронетранспортері) або в пішому порядку, взимку -- на лижах. Він виконує завдання спостереженням на ходу і з коротких зупинок.

При веденні розвідки далеко від супротивника на бойовій машині, коли зустріч з ним мало вірогідна, дозорне відділення рухається зазвичай по дорозі з максимальною швидкістю, а в районі можливої зустрічі з супротивником -- зовні дорогий, непомітно, скачками від одного зручного для спостереження пункту до іншого.

Якщо розвідка якого-небудь об'єкту утруднена, командир висилає піших дозорних (двох-трьох солдатів), призначаючи одного з них старшим, машина розташовується в укритті. Солдати, що залишилися в машині, ведуть спостереження за навколишньою місцевістю і діями дозорних в готовності підтримати їх вогнем.

Місцевості і місцевих предметів на шляху руху дозорні оглядають так: висувається ближче до місцевого предмету, вони спочатку оглядають його із зовнішнього боку, прагнучи виявити, чи не сховався за ним або усередині нього супротивник. Не виявивши ознак, вказуючих на присутність супротивника, дозорні підходять до місцевого предмету, оглядають його і попереду лежачу місцевість. При цьому старший дозорний, рухаючись небагато позаду свого дозорного, повинен бути готовий підтримати його вогнем, в той же час він безперервно підтримує зоровий зв'язок з командиром відділення. Переконавшись, що супротивника немає, старший дозорний подає командирові відділення сигнал «Шлях вільний». Дозорні залишаються на місці і продовжують спостереження до прибуття командира відділення. Отримавши від командира відділення наступний пункт спостереження, дозорні в такій же послідовності продовжують рух до нового пункту для спостереження. При огляді місцевих предметів дозорні довго не затримуються на одному місці.

Якщо дозорні зустрінуть підготовлену до оборони ділянку місцевості і виявлять окопи, траншеї, дротяні і мінні загороди, то вони перш за все повинні з'ясувати, чи обороняються загороди супротивником, чи зайняті військами окопи і траншеї, встановити сили супротивника, глибину і характер його оборони. Можливо, що спостереженням не вдасться виявити наявність супротивника в окопах. В цьому випадку дозорні можуть зробити деякі демонстративні дії, наприклад створити шум у дротяної загороди, з тим, щоб викликати вогонь супротивника або в крайньому випадку обстріляти загороди в декількох місцях. Якщо загорода не охороняється, потрібно відшукати обхід (прохід) або виконати прохід в загороді, після чого продовжувати рух по заданому маршруту, при цьому обов'язково позначити прохід.

Огляд лісу починається з узлісся. Ознаками наявності супротивника в лісі можуть бути: зліт птахів, слід возів, танків і автомобілів, ведучий в ліс, поламані гілки і обідрана кора на деревах, рух на узліссі, дим від костриць, блиск стекол оптичних приладів і т.п. При огляді лісу потрібно звертати увагу на верхівки дерев і хащі, щоб виключити раптовий напад супротивника.

Особливо ретельному огляду піддаються поляни, яри, кущі, гати і інші місця, зручні для розташування засідок супротивника.

Огляд населеного пункту починається здалека, по можливості з піднесених місць. Особлива увага звертається на такі місця, звідки супротивник сам може вести спостереження (дерева, дахи будов, вікна будівель і т. д.).

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >