Вступ
За останні роки в економіці України відбулися радикальні зміни, обумовлені досягненням Україною економічної незалежності та розбудовою соціально-орієнтованої ринкової економік. Це зумовлює появу вільних фінансових ресурсів у одних суб'єктів ринку, і нестачу фінансових ресурсів - у інших, що викликає необхідність використання такої економічної категорії як кредит.
В цьому зв'язку дослідження питань організації роботи з ефективності визначення оцінки кредитоспроможності позичальника набуває особливого значення, що зумовлює актуальність обраної теми та доцільність проведення досліджень щодо цього питання.
Об'єктом дослідження є процес оцінки кредитоспроможності позичальника, предметом дослідження - фінансові методи оцінки кредитоспроможності позичальника.
Мета роботи ? розгляд методів кредитоспроможності позичальника для прийняття рішення щодо надання кредиту Для досягнення поставленої мети в роботі вирішуються такі завдання:
- 1) досліджено роль визначення кредитоспроможності позичальника для фінансового стану підприємства-позичальника;
- 2) наведено сучасні методики аналізу кредитоспроможності підприємства;
- 3) розглянуто організацію роботи з оцінки кредитоспроможності позичальника;
- 4) обґрунтовано необхідність впровадження новітніх методів оцінки кредитоспроможності позичальника в сучасних економічних умовах;
- 5) проведено аналіз кредитоспроможності окремого підприємства за методикою АТ «Ощадбанк»;
- 6) запропоновано напрямки щодо вдосконалення визначення кредитоспроможності позичальника.
Провадження пропозицій і рекомендацій, наведених в роботі, дозволить покращити роботу з визначення кредитоспроможності позичальника, знизити ризики неповернення кредитів, уникнути банкрутств підприємств-позичальників. Це дасть можливість організувати діяльність підприємства у відповідності з цілісною системою управління фінансовими ресурсами.