Радіометр РКС-01 "СТОРА"

Вимірює:

  • а) потужність дози гамма-випромінювання;
  • б) поверхневу щільність потоку бета-частинок.

Як і в МКС-05 "ТЕРРА-П" у радіометрі РКС-01 "СТОРА" реалізована можливість установки граничної потужності дози гамма-випромінювання. Крім цього встановлюється поріг для щільності потоків бета часток.

РКС-01 "СТОРА" має більшу точність вимірів гамма-випромінювання, також додатково міряє бета-випромінювання. Згідно паспортним даним РКС-01 "СТОРА" (рис. 1.5) здатна детектувати у більше широкому діапазоні температур ніж МКС-05 "ТЕРРА-П".

Рисунок 1.5 - Радіометр РКС-01 "СТОРА"

Радіометр РКС-01 "СТОРА" використовується для екологічних досліджень навколишнього середовища, для здійснення радіометричного контролю на підприємствах, для контролю радіаційного стану житлових приміщень, будинків і споруд, що прилягають до них територій, предметів побуту, одягу, транспорту, поверхні ґрунту на приватних подвір'ях.

Габаритні розміри РКС-01 "СТОРА" (ВхШхГ) - 220х80х35 мм.

Вага РКС-01 "СТОРА" - 300 г.

Вартість РКС-01 "СТОРА" в Україні становить 1000 - 1200 гривень.

Дозиметр-радіометр МКС-05 "ТЕРРА-П"

Дозиметр-радіометр Терра-П вимірює:

  • а) потужність дози гамма-випромінювання;
  • б) дозу гамма-випромінювання.

Дозиметр-радіометр (рис. 1.4) дозволяє задавати граничний рівень потужності дози (за умовчуванням встановлена 30 мкР/год.). При перевищенні граничного значення потужності дози дозиметр сигналізує за допомогою світлової індикації. У дозиметрі вирішена функція будильника, а також є годинники. Також при розряджанні джерел живлення дозиметр подає звукові сигнали.

Дозиметр-радіометр МКС-05 "ТЕРРА-П"

Рисунок 1.4 - Дозиметр-радіометр МКС-05 "ТЕРРА-П"

МКС-05 "ТЕРРА-П" є найбільш дешевим дозиметром у класі побутових дозиметрів. Варто звернути увагу, що МКС-05 "ТЕРРА-П" не можна використати для офіційних оцінок радіаційного стану навколишнього середовища.

Основними цілями застосування даного дозиметра-радіометра є контроль радіаційних параметрів житлових будинків, приміщень, транспортних засобів, будматеріалів, проведення оцінок у підсобному господарстві, а також оцінки радіаційного забруднення ягід і грибів.

Габаритні розміри МКС-05 "ТЕРРА-П" (ВхШхГ) - 120х52х26 мм.

Вага МКС-05 "ТЕРРА-П" - 200 г.

Вартість МКС-05 "ТЕРРА-П" в Україні становить 700-900 грн.

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >