Адреси території Харківської області, що були досліджені
Садовопаркова вул., 2 Харків, Харківська область;
2-й Рудничний пров., 12 Харків, Харківська область (накопичена величезна маса відходів);
просп. Героїв Сталінграду, 51, Харків, Харківська область;
Салтівське шосе, 129, Харків, Харківська область;
Семиградська вул., 2, Харків, Харківська область;
вул. Полтавський Шлях, 7, Харків, Харківська область;
вул. Героїв Праці, 24, Харків, Харківська область;
просп. Леніна, 47, Харків, Харківська область;
вул. Героїв Праці, 2, Харків, Харківська область;
вул. Полтавський Шлях, 152-154, Харків, Харківська область;
вул. Клочківська, 276, Харків, Харківська область;
вул. Харківська, 79, Харків, Харківська область;
Озерна вул., 42, Харків, Харківська область;
вул. Академіка Вальтера, 3, Харків, Харківська область;
Червонопрапорна вул., 5, Харків, Харківська область;
Московський просп., 275, Харків, Харківська область;
вул. Хабарова, 1, Харків, Харківська область;
204/2, Московський просп., 204/2, Харків, Харківська область;
Вимірювання потужності експозиційної дози гамма-випромінювання у повітрі Харківської області проводиться на 10 стаціонарних постах. (рис.2.7.1)
За даними спостережень пунктів Харківського обласного центру з гідрометеорології рівень експозиційної дози гамма-випромінювання у січні 2015 року становив 10-18 мікрорентгенів на годину, що знаходиться в межах природного фону області.
Харківський обласний центр з гідрометеорології має мережу спостережень, до якої входять стаціонарні пости та аналітична лабораторія.
Узагальнена інформація по постах кожен місяць має надаватися у Департамент екології та природних ресурсів Харківської облдержадміністрації

Рисунок 2.7.1 - стаціонарний пост у місті Харків
Основними недоліками існуючої системи моніторингу в Харківській області є:
відсутність узгодженості та уніфікованості інформаційних технологій, недостатнє забезпечення мереж засобами інформаційного обміну і, як наслідок, недостатня оперативність у наданні інформації користувачам;
відсутність єдиної комплексної мережі спостережень регіонального рівня, до складу якої мають входити мережі суб'єктів моніторингу, мережа автоматизованих постів та центр збору та обробки інформації за результатами моніторингу;
недостатній рівень технічного та методичного забезпечення функціонування мереж спостережень
На підставі Рішення Харківської облради «Про внесення змін до комплексної Програми охорони навколишнього природного середовища в Харківській області на 2009-2013 роки» від 22.12.2011 р. № 300-VI (Розділ: Охорона атмосферного повітря п. 1) та рішення від 01.03.2012 р. № 359-VI започатковані роботи щодо створення автоматизованої системи моніторингу атмосферного повітря в області.
На теперішній час за участю інституту розроблено ТЗ та проектно-кошторисна документація на створення автоматизованої системи моніторингу атмосферного повітря у м. Харків, що має складатись з 10 АПС, які розташовані з урахуванням впливу на стан атмосферного повітря в різних районах міста. (рис.2.7.2)
Крім того, інститутом розроблено базове програмне забезпечення центру системи моніторингу

Рисунок 2.7.2 - розташування автоматизованих постів у м. Харків
Порівняльний аналіз середньомісячних значень гамма-фону у січні 2015 р. за постами спостережень наведено на рис. 2.7.3
Порівняльна характеристика середньомісячного значення гамма-фону за постами спостереження Харківської області у січні протягом 2013 - 2015 років наведена на рис. 4.2 [9].

Рисунок 2.7.3 - Порівняння середньомісячних значень гамма-фону за стаціонарними постами спостереження в Харківській області
Отже Система моніторингу має стати інформаційною основою для прийняття управлінських рішень та інформування громадськості.
Існуюча система моніторингу у Харківський області не в повній мірі задовольняє інформаційні потреби та потребує подальшого удосконалення на базі сучасного приладового забезпечення, зокрема удосконалення автоматизованих постів спостережень, що мають працювати в режимі поточного часу, та єдиного центру збору і обробки інформації від різних джерел.