Правове регулювання міжнародного консалтингу в Україні

Управлінське консультування -- професійна діяльність, яка полягає у наданні незалежних і об'єктивних порад та технічної допомоги кваліфікованими спеціалістами фірмам, організаціям, окремим підприємцям з метою сприяння останнім у визначенні та дослідженні управлінських проблем, пошуку їх оптимальних рішень. Надаються консалтинговими фірмами, які здійснюють дослідження та прогнозування ринку (товарів, послуг, цінних паперів, ліцензій і т д), оцінюють експортно-імпортні операції, розробляють техніко-економічне обґрунтування між. співробітництва, проводять маркетингове дослідження тощо.

Сьогодні в Україні працює понад 300 вітчизняних консалтингових фірм, з яких 42% займаються виключно наданням послуг з питань управлінського консультування, відкриті представництва провідних консалтингових фірм, що є лідерами консультаційного бізнесу, в тому числі «великої п'ятірки» (Deloitte & Touch Tohmatsu int., Arthur Andersen & CoSC, PriceWaterhouseCoopers, Ernst & Young, McKinsey & Co).

Попит на консалтингові послуги в Україні залишається низьким. Основні причини:

  • * складна макроекономічна ситуація та зниження ділової активності;
  • * відсутність культури роботи з незалежними експертами;
  • * побоювання щодо порушення конфіденційності;
  • * низька платоспроможність клієнтів;
  • * неспроможність оцінити корисність консалтингових послуг;
  • * відсутність гарантій конкретних результатів і позитивного ефекту від консультування;
  • * складність отримання об'єктивної інформації про консультаційні фірми та їх можливості.

Однак управлінський консалтинг має свої перспективи. Поступове збільшення попиту на консалтингові продукти може відбутися в результаті поліпшення якості послуг, що надаються.

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >